Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Angelika

Angelika

Ostravar Aréna
Ostrava-Zábřeh
20.10.201917:00 hod.
Informace o ceně: 1490,- / 1190,- / 1090,- / 990,- 890,- / 690,- / 590,- / 390,-

Romantický a výpravný muzikál Michala Davida Podle historického románu Angelika od Anne Golon

Hudba: Michal David
Píseň: „Angelique Marquise des Anges“ autor: Michel Magne
Libreto: Lou Fanánek Hagen
Scénář a režie dle režijní koncepce Jozefa Bednárika: Libor Vaculík

Romantický děj odehrávající se v době vlády Ludvíka XIV. mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup. Muzikál na motivy románové série, francouzské spisovatelky Anne Golon, která byla také filmovou předlohou. Výpravné scénické provedení, krásné a luxusní kostýmy a v neposlední řadě populární zpěváci a herci vám zpříjemní říjnové odpoledne roku 2019. Účast na ostravském představení přislíbil producentovi osobně Josef Vojtek.

Angelika je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit. Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce jí získat. Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve je upálen. Angelika se uchyluje mezi lůzu a po smrti své první lásky Nicolase se stává markýzou pařížského podsvětí. Díky sňatku se svým bratrancem Filipem de Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetáku. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji vede až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců. Král nechává spiklence za velezradu zatknout. Ludvík XIV. vrací Angelice majetek de Peyraca. Angelika se dozvídá od krále, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však zahynul. Angelika mu nevěří a rozhodne se Peyraca hledat.

Na zámku Toulouse se Angelika na kratičký okamžik setkává s Joffreyem, ten je však chladný, je psancem a ona má mocného ochránce krále. Angelika se zapřísahá, že králi nikdy patřit nebude, ale Joffrey mizí v tajných chodbách zámku. Zoufalá Angelika se vzápětí stává obětí únosu. Zhrzený Bachtiary bej se rozhodl získat dar pro svého pána násilím. V sultánově harému propadá Angelika naprostému zoufalství, ale zůstává nezlomená a hrdá, a odmítá být hříčkou sultánovou. Po krutém bičování se jí podaří s pomocí dvou eunuchů dříve příslušníků pařížské lůzy uprchnout do pouště. Nerovný boj však záhy vzdává a prosí Boha, aby jí k sobě povolal. Upadá do agónie, tudíž neví, že Joffrey, který se jí vydal po stopách, jí zachránil a převezl na zámek Toulouse. Po mnohých peripetiích pak těžce zkoušená láska vítězí.

V prodeji budou i vstupenky s dárkovým vzhledem.

Více o akci můžete sledovat ZDE.