Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Arrhythmia a Moravská škola tance – Celloween

Arrhythmia a Moravská škola tance – Celloween

Dům kultury města Ostravy
Moravská Ostrava a Přívoz
16.11.201919:00 hod.
Informace o ceně: 275,- / 250,- / 220,- / 210,- / 200,-

Celloween je tanec i hudba, život i smrt, metal i klasika, krása i horor. Je to jedinečný hudebně-taneční projekt představující klasické hororové téma v moderním pojetí. Cellowen je prolnutí světů v nové dimenzi umění

Přijďte se s námi kouzelně bát.

Celloween je originální projekt mladých přerovských umělců – kapely Arrhythmia a Moravské školy tance, který nemá v naší republice obdoby. Jedná se o propojení rockové hudby a moderního tance na klasické hororové téma Karla Jaromíra Erbena – Svatební košile. Cílem je přiblížit „klasické“ nástroje a zejména pak českou kulturu širokým masám. Originálním způsobem propojují klasickou hudbu s moderním scénickým tancem a rockovou hudbu s baletem. Na tomto představení si na své přijdou jak milovníci klasického divadla a baletu, tak zarytí rockeři.

Arrythmia – Originální hudební seskupení čtyř violoncellistů s bubeníkem. V tomto unikátním složení klasických nástrojů se specializují na interpretaci rockových, metalových či popových hitů z celého světa. Nevyhýbají se však ani hudbě klasické, kterou propojují s moderními prvky.

Moravský Institut Vzdělávání, O.P.S. – Moravská škola tance je samostatné oddělení neziskové společnosti Moravský institut vzdělávání, o.p.s. Za své dosavadní působení spolupracovala s řadou základních, mateřských a dalších uměleckých škol.