Internetový deník pro kulturu a umění

Úvod Akce Dream Factory Ostrava 2018 – Divadlo Astorka Korzo ´90 Bratislava – Lásky jedné plavovlásky

Dream Factory Ostrava 2018 – Divadlo Astorka Korzo ´90 Bratislava – Lásky jedné plavovlásky

Dům kultury města Ostravy
Moravská Ostrava a Přívoz
29.05.201819:30 hod.
Informace o ceně: 410,- / 340,- / 310,- / 260,- / 170,-

Sugestivní výpověď o láskách, víře a důvěře na motivy kultovního filmu Miloše Formana v rámci 10. ročníku divadelního festivalu

Působivá divadelní inscenace, která vznikla podle slavného filmu zásadního představitele české nové vlny Miloše Formana, nabízí sugestivní autorskou výpověď o láskách, víře a důvěře.
Duo SKUTR s důrazem na svou osobitou poetiku přistupuje k ikonickému snímku se značnou dávkou hravosti.
Tvůrci respektovali původní scénář s jeho scénosledem a dialogy a pro účely divadelního uvedení ho dofabulovali.
Osobitý humor „předlohy“ pak nahradili hravou slovní i pohybovou stylizací a skrze poetické obrazy vytvářejí divadelně podmanivé situace, které nepostrádají vtip a nápad.
Jednoduchý až banální příběh děvčete, které na taneční zábavě naváže vztah s hudebníkem z velkého města, vsadili do řetězce malých a přesně zahraných obrazů.
Inscenace hovoří křehkým a poetickým jazykem o běžných věcech a drobných událostech, na jejichž pozadí probíhají velké dějiny.
Zároveň přináší defilé postav a postaviček, v nichž se můžeme najít i my a zkusit se tak povznést nad situace, které nepatří jen minulosti.

Režie a divadelní adaptace: SKUTR
Překlad: Marián Amsler
Dramaturgie: Andrea Domeová
Scéna: Martin Chocholoušek
Kostýmy: Alexandra Grusková
Hudba: Petr Kaláb
Texty písní: Szidi Tobias a Pavol Šimun

Hrají:
Dominika Morávková (Andula), Zuzana Konečná (Bohunka), Zuzana Porubjaková (Jaruška), Pavol Šimun (Milda), Peter Šimun (Otec), Zuzana Kronerová (Matka), Róbert Jakab (Tonda, bývalý přítel Anduly, kterýjí dal prsten), Marian Labuda ml. (Pokorný – vedoucízávodu a internátu), Miroslav Noga (Vacovský – záložník), Marián Miezga (Burda – záložník), Ady Hajdu (Maňas – záložník), Juraj Kemka (Číšník), Matej Landl (Důstojník), Vlado Černý (Ředitel), Anna Šišková (Vychovatelka), Marta Sládečková (Mařenka,Slovensko), Zita Furková (Předsedkyně Odborového svazužen), Szidi Tobias a Pavol Šimun (Kapela Meteor Praha)

Délka představení 115 min.

Aktuality a podrobnosti sledujte na webu festivalu a FB profilu akce.