Internetový deník pro kulturu a umění

Úvod Akce Dream Factory Ostrava 2018 – Divadlo Vosto5, Praha – Společenstvo vlastníků

Dream Factory Ostrava 2018 – Divadlo Vosto5, Praha – Společenstvo vlastníků

Národní památkový ústav Ostrava
Ostrava
30.05.201816:00 hod.
Informace o ceně: 300,- plná cena220,- studenti, senioři  

Originální inscenace v rámci 10. ročníku divadelního festivalu

Inscenace, která na půdorysu schůze vlastníků bytových jednotek zkoumá chování „obyčejných“ lidí v „běžných“ situacích.
Jiří Havelka a Vosto5 ve svém nejnovějším projektu vycházejí z drsné reality domovních schůzí a svých nesporně osobních zkušeností s nimi, skrze které poměrně přesně diagnostikují nesnesitelnou rozklíženost a agresivitu současné společnosti.
Fiktivní setkání několika vlastníků bytových jednotek se stává modelovou situací i laboratorním pokusem, zkoumajícím chování „běžných“ lidí v „běžných“ podmínkách.
Sousedské vztahy tvořené nutností sdílet jeden dům pro společné žití se postupně obnažují a pod krustou civilizačního nánosu se ukazují jako sociálně deformované, psychicky frustrující a lidsky neobhajitelné.
Pokus o rozumnou debatu kolabuje ještě dřív, než debata začne a schůze se postupně mění ve stále odpudivější směsici absurdních argumentů, manipulací, osobních výpadů a hysterie.
Havelka velmi dobře pracuje s žánrem dokumentárního divadla a diváci se stávají nedílnou součástí scénografického řešení prostoru i předváděného, takže jsou intenzivně a autenticky vtahováni do nelítostného boje rozvášněných eg o pozice a dominanci na výsluní společenského jeviště…

Námět, scénář a režie: Jiří Havelka
Dramaturgie: Martina Sľúková
Scéna: Antonín Šilar
Kostýmy: Andrea Králová

Hrají:
Zdeněk Mucha/Jano Sedal, Andrej Polák, Renata Prokopová, Hana Müllerová, Ondřej Bauer, Lenka Loubalová, Halka Je. Třešňáková, Petr Prokop, Ondřej Cihlář, David Dvořák, Zdeněk Pecha,Anna Kotlíková, Patrik Holubář, Václav Poul, Franta a Eda Prokopovi

Délka představení: 85 min.

Aktuality a podrobnosti sledujte na webu festivalu a FB profilu akce.