Internetový deník pro kulturu a umění

Úvod Akce MHF Musica Pura 2017 – Marius Preda Quartet & Sons – The Predators!

MHF Musica Pura 2017 – Marius Preda Quartet & Sons – The Predators!

Dům kultury města Ostravy
Moravská Ostrava a Přívoz
25.11.201719:00 hod.
Informace o ceně: 250,- / 200,-

Koncert v rámci třetího ročníku festivalu Musica Pura

Marius PREDA (NL/RO) – cimbál… a jiné…
Piero BIANCULI (IT) – klavír, syntetizátor
Kiba DACHI (RO) – kontrabas, basová kytara
Niek de BRUIJN (NL) – bicí

Speciální hosté:

Eduard PREDA (NL/RO) – klavír
Thomas PREDA (NL/RO) – kontrabas

Cimbalista Marius Preda je nejen hudebním fenoménem světového formátu, ale patří k pár desítkám „vyvolených“ na této planetě, kteří byli „shůry“ obdařeni neskutečnou porcí muzikantského talentu…

Predovo jazzové vystoupení na prvních dvou ročnících festivalu Musica Pura se setkalo s obrovským ohlasem, s dlouhotrvajícími ovacemi publika a superlativními kritikami odborníků. Marius Preda je rezidentním umělcem festivalu, což znamená, že si posluchači budou moci užít jeho fenomenální hry letos už potřetí! Žánrové proměny, multiinstrumentalita, brilantní technika, ojedinělá invence, ale i profesionalita, humor a empatie: to vše jsou pravé ingredience zlatého hřebu festivalu Musica Pura 2017, kterým bude koncertní pořad pod názvem „The Predators!“. Výsostnými hudebními partnery Mariuse Predy bude nejen trojice zkušených jazzových hudebníků z různých koutů Evropy (Piero Bianculi, Kiba Dachi a Niek de Bruijn), ale i Mariusovi synové: klavírista Eduard Preda a kontrabasista Thomas Preda. Strhující program se ponese v duchu muzikantského talentu po krvi, ale i o předávání muzikantského „know-how“ z generace na generaci. Koneckonců: klavírista Eduard si už při svých 15-ti letech stačil mimo jiné už zamuzicírovat s jazzmanem světového formátu Chickem Coreou… Tak a nejinak bude znít hudební medailon jednoho z nejtalentovanějších hudebníků světa a jeho rovněž talentovaných „synátorů“ v rámci třetího ročníku festivalu Musica Pura!

Při zakoupení vstupenek do 1. pásma na tři koncerty festivalu, které se uskuteční v DKMO, získá návštěvník VSTUPENKU ZDARMA na čtvrteční rozhlasový koncert Balkansamblu.
Tuto vstupenku lze získat pouze přímo v Domě kultury města Ostravy.

Více informací o festivalu ZDE.