Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Vanessa Mae – Tour 2019 Ostrava

Vanessa Mae – Tour 2019 Ostrava

Ostravar Aréna
Ostrava-Zábřeh
15.10.201920:00 hod.
Informace o ceně: 2490,- / 1590,- / 1390,- / 1190,- sezení plocha 1190,- / 1090,- / 890,- / 790,- sezení tribuny  

Světově proslulá a neobyčejně nadaná virtuoska Vanessa-Mae přidala na seznam svého vyprodaného světového turné Ostravu

Po dlouhých devíti letech se 15. října 2019 vrátí do Ostravar Arény, kterou v roce 2010 vyprodala a doslova uchvátila. S sebou přiveze výtečnou kapelu a doprovodí ji i český smyčcový orchestr a osm tuzemských vokalistů. Publiku představí to nejlepší ze své hudební kariéry. Hudební dojem umocní i vizuální show, na které se hudebnice sama podílí.

Pokaždé chci ukázat, co všechno dokážou housle. Do Ostravy přivezu své oblíbené kousky z minulosti, ale také několik písní, které hraji jen vzácně. Těším se na spolupráci s českými hudebníky. Doporučuji, abyste se soustředili i na jejich sóla, protože za to vážně stojí,“ říká Vanessa Mae, která je proslulá i tím, že během show chodí hrát sóla mezi diváky. 

Přestože se koncert koná až za půl roku, přípravy jsou již v plném proudu. Hudebnice je známá svou náročností a precizností. „Máme za sebou několikaletou spolupráci s touto výjimečnou umělkyní. Je pravdou, že její požadavky jsou leckdy nad rámec možností, co lze vůbec v České republice zajistit, ovšem její pozitivní šarm nás vždy dostane na kolena a celý tým je pokaždé okouzlen její přítomností v dobách příprav,“ prozrazuje promotér koncertu Dalin Vajčner.

Svými fúzemi klasické a populární hudby oslňuje Vannesa-Mae publikum po celém světě. Díky nesmírné popularitě prodala přes 10 milionů desek ve více jak 100 zemích světa. Už v deseti vystupovala s Londýnskou filharmonií. Od šestnácti let míchá styly a nabízí je s roztomilým úsměvem a šarmem. Díky Vanesse Mae mohly miliony fanoušků MTV objevit např. Bachovy fugy.