Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Večer španělských a jihoamerických rytmů a melodií

Večer španělských a jihoamerických rytmů a melodií

Komorní klub
Ostrava-Hrabůvka
12.10.201917:00 hod.
Informace o ceně: 120,-

Koncert v podání kytary a flétny

Mariia Mikhailova (1989) studovala hru na flétnu na hudebním učilišti v Togliatti (Ruská federace). Ve studiu dále pokračovala na Konzervatoři Sobinova v Saratově. Od roku 2012 působila v symfonickém orchestru ve městě Ryazan.
Navštěvovala mistrovské kurzy u vynikajících pedagogů a rovněž se zúčastnila mnoha soutěží (International competition woodwind instruments v Togliatti atd.) Hrála v různých hudebních projektech např. Mládežnický symfonický orchestr Povolžia, Řeka Talantov (Petrohrad ), Music Alp (Francie). Nyní studuje na JAMU v Brně u prof. Václava Kunta a věnuje se koncertní činnosti.

Libor Janeček (1969) je absolventem brněnské konzervatoře. V letech 1992 – 2008 účinkoval v koncertním duu Instrumental tandem (kytara – akordeon) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly a jihoamerickou hudbu. Byla vydána CD s hudbou Astora Piazzolly a dalších jihoamerických skladatelů (Tango nuevo – debutové CD ve vydavatelství Spirála) a v roce 2006 Tango porteňo (Radioservis). V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti. Spolupracuje s mnoha významnými hudebníky (flétnisty Vítězslavem Drápalem a Kristinou Vaculovou, sopranistkami Hanou Škarkovou, Martinou Macko, Jitkou Čudlou, kytaristou Jindřichem Kaulfersem atd.) se kterými účinkuje v různých komorních souborech. Jako sólista vystupoval s Tišnovským komorním orchestrem. Nahrává pro Český rozhlas v Brně.