Internetový deník pro kulturu a umění

Úvod Akce Komentovaná prohlídka & křest & koncert

Komentovaná prohlídka & křest & koncert

Galerie výtvarného umění - Dům umění
Moravská Ostrava a Přívoz
24.05.201817:00 hod.
Informace o ceně: Vstup s platnou vstupenkou na výstavu.

Komentovaná prohlídka výstavy Napřed uhořet. 

Poté koncert skupiny WWW, která byla jednou z prvních kapel experimentujících s rapem u nás. Její současná tvorba originálně slučuje prvky hiphopu, industriálu, taneční hudby a elektroniky. Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let v tehdejším Československu. 

Pro kapelu WWW je příznačný důraz na obsahovost textů a silnou rytmickou dynamiku skladeb. WWW volí cestu prezentace prostřednictvím autorské stylizace a definice hiphopu, jakožto prostoru pro autenticitu. Hudba WWW originálně slučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky, taneční hudby a volné skladby. 

Texty Lubomíra Typlta provokují posluchače, aby namáhal svou představivost, jejich naléhavost umocňuje široká škála básnických a fonetických prostředků. Texty Ondřeje Anděry využívají rytmické možnosti jazyka v abstraktní rovině. WWW byli několikrát headlinery velkých hudebních festivalů v Čechách a na Slovensku, například Colours of Ostrava a Pohoda Festival, zároveň úspěšně koncertují i v zahraničí. WWW vydali tři studiová alba, oceňovaná kritikou v ČR i na Slovensku. O obrazový doprovod třetího alba s názvem Atomová včela se postaral svými fotografiemi Ivan Pinkava. WWW byli nominováni na několik hudebních cen – například Anděl a získali prestižní uměleckou cenu Revolver Revue. Kapela v současné době připravuje čtvrté studiové album s názvem Neutopíš se dvakrát v téže řece a nové skladby již pronikají do současného koncertního programu. Kapelu WWW tvoří – hudebník a rapper Ondřej Anděra, textař Lubomír Typlt a zpěvačka Milesa Anděra Zrnič.