Internetový deník pro kulturu a umění

Úvod Akce Noci v Rodanthe

Noci v Rodanthe

Minikino - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
14.02.201810:00 hod.
Informace o ceně: 60,-

Filmová seznamka pro dříve narozené & kino senior

V první části Vám promítneme romantický film Noci v Rodanthe s Richardem Gerem a Dianou Lane v hlavních rolích. Po filmu se můžete přesunout do kavárny Minikina, která bude od 11.30 do 13.30 hod. vyhrazena jen pro Vás a naši Filmovou seznamku, kde si Vás uctíme malým občerstvením. Tam Vám bude k dispozici pan režisér Rapoš, se kterým si budete moci společně povídat o filmu, který jste právě shlédli a pan režisér Vám určitě rád odpoví na Vaše otázky týkající se nejen předmětného filmu, ale také dotazy na práci režiséra a dalších profesí, které filmy pro nás vytvářejí. Pan režisér Rapoš v této akci vidí možnost, aby se senioři blíž seznámili nejen s filmy samotnými, ale také mezi sebou navzájem jako lidé, které pojí společný zájem o filmové umění, touha po kulturnosti v širším slova smyslu a také přirozená potřeba seznámit se s lidmi podobného smýšlení. Prostě, abyste na ten další film už mnozí z Vás šli jako přátelé ctící stejné lidské i estetické hodnoty.

 

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 2008, 97 min

Režie: George C. Wolfe

Romantický film Noci v Rodanthe, který vychází z bestselleru Nicholase Sparkse vypráví příběh Adrienne Willis (Diane Lane) – ženy, jejíž život ovládl chaos. Adrienne si jednoho dne vyjede do přístavního městečka Outer Banks v Severní Karolíně za svou kamarádkou, která vlastní malý hotel s restaurací. Vyčerpaná Adrienne doufá, že si na cestě odpočine a promyslí si, jak vyřešit ty spousty problémů, které ji obklopují.
Největší trable jí dělá záletný manžel, který se chce vrátit domů, a nezvladatelná dospívající dcera. Krátce po příjezdu do Rodanthe se Adrienne dozví, že se k městu blíží velká bouře. Jediným hostem hotelu je Dr. Paul Flanner (Richard Gere), který neuniká před svým okolím, ale především sám před sebou. Díky bouři se oba ztracenci sblíží, prožijí spolu víkend plný kouzelných chvil a tím odstartují romanci, která poznamená celý jejich život.