Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce POTENCIÁL vs. PASIVITA lidí Moravskoslezského kraje

POTENCIÁL vs. PASIVITA lidí Moravskoslezského kraje

Multifunkční aula GONG
Ostrava
19.06.201910:00 hod.
Informace o ceně: Vstup na akci je bezplatný, nutná registrace

Snažíte se něco změnit ve svém oboru nebo okolí a setkáváte se s kritikou či posměchem? Nebo si toho ostatní cení? Co motivuje lidi, aby začali něco měnit? Jaká je angažovanost obyvatel Moravskoslezského kraje? Existuje pár aktivních jedinců nebo lze podporou zaangažovat mnohem širší vrstvy obyvatelstva? Jaké jsou cesty pro jejich zapojení? Může v tomto ohledu pomoci sociální podnikání, vzdělávání nebo komunitní umění?

Konference je určená všem, kteří se nad těmito otázkami někdy zamýšleli. Upřímně zveme politiky, úředníky, (sociální) podnikatele, ředitele a učitele, (komunitní) umělce, členy nevládních organizací a další. Studenti vítáni!

Součástí konference bude panelová diskuze, na níž přijali pozvání: Ondřej Císař (sociolog, Sociologický ústav Akademie věd ČR), Lindsey Hall (ředitelka organizace Real Ideas Organisation působící v oblasti sociálního podnikání, Velká Británie), Ondřej Hrab (ředitel Divadla Archa působící v oblasti komunitního umění, Praha), Bob Kartous (vedoucí komunikace, organizace Eduin působící v oblasti vzdělávání), Jennie King (programová ředitelka programu People-to-People Central Europe, British Council, Velká Británie), Daniel Rychlík (vedoucí Odboru sociálních věcí Moravskoslezského kraje, Ostrava).

Odpoledne se budou konat semináře a diskuze tematicky zaměřené na tři stěžejní oblasti pilotního projektu People-to-People Central Europe (viz program). Projekt je od listopadu 2018 do června 2019 realizován v Moravskoslezském a Ústeckém kraji a také na Slovensku a v Maďarsku.
Konference bude simultánně tlumočena. Po celou dobu akce je pro účastníky zajištěno občerstvení.

Zbývá posledních pár míst! Své přihlášky prosím vyplňujte na tomto odkaze do čtvrtka 13.6.2019, 23:59.

Podrobný program a více informací naleznete na našich stránkách: https://www.britishcouncil.cz/events/konference