Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Cesta do Vánoc

Cesta do Vánoc

Divadlo loutek Ostrava
Moravská Ostrava a Přívoz
11.12.202215:30 hod.

Nechte se spolu s dětmi unést příběhem o stvoření světa a narození Ježíše, který ožívá v nové inscenaci souboru Loutky nemocnici. Diváci spolu s herci a loutkami putují, stejně jako ve starých barokních hrách, biblickými příběhy až společně dorazí do Vánoc. Do těch letošních, pod stromek, kde je stále ještě ukryt betlém, a kde na Štědrý den najdeme i skutečný smysl Vánoc. Pod stromek, který se odráží v barevných vitrážích slavnostně nazdobených kostelů a v oknech našich obýváků.

Výtvarná Inscenace kombinuje klasické velké marionety, loutky javajkového typu, velké loutky se spodovým vedením i originální maňásky spolu s hereckou akcí. Představením se line živá hudba a zpěv tradičních koled i původních vánočních písní…

Divadlo se stane vesmírem, ve kterém se proplete minulost se současností do radostného těšení se právě na ty letošní Vánoce. Ať jsou pro nás stejné jako každý rok, anebo jsou letos v lecčem jiné a víc, než kdy jindy si vážíme možnosti setkat se ve zdraví a pokoji se svými blízkými na Štědrý den.

 

scénář a režie: Marka Míková

návrhy loutek a scéna: Iva Bartošová

výroba loutek: Václav Krčál, Marcela Krčálová

hudba a texty: Marka Míková, Matyáš Míka, Markéta Labusová a Ivan Wiesner

Světelný design: Šimon Kočí

Hrají: Hana Grančičová, Natálie Havlová, Kryštof Míka, Jáchym Sůra, David Bolech, Markéta Labusová

producent:: Jakub Matějka