Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Richard Taylor, Rachel Wagstaff – Květiny pro paní Harrisovou

Richard Taylor, Rachel Wagstaff – Květiny pro paní Harrisovou

Divadlo Jiřího Myrona
Ostrava
02.06.202318:30 hod.
Informace o ceně: 460,- / 440,- / 400,- / 380,-   50% sleva pro ZTP, ZTP-P, studenty, učitele a seniory

Muzikálová cesta za velkým snem

Z důvodu nemoci v muzikálovém souboru Květiny pro paní Harrisovou bude odehrán muzikál Producenti. Vstupenky na představení zůstávají v platnosti. V případě, že některý z diváků již představení viděl, může vstupenky vyměnit na jiné představení, v místě zakoupení, společně s dokladem o koupi a to nejpozději do 31. 5. 2023.

Režie Gabriela Petráková

Hudební nastudování Jakub Žídek

Že se zázrak může stát, už vím,
že se člověk může smát všem nástrahám.
Že se člověk může smát!

Seznamte se s paní Ádou Harrisovou: žije v 50. letech 20. století, živí se jako uklízečka a bije jí v hrudi jedno z nejvřelejších srdcí, jaká kdy poznáte. Je laskavá, poctivá a skromná. Málokdy myslí na sebe, dny tráví starostí o domácnosti i životy svých klientů. Jediným rozmarem, který si z chabého platu nedokáže odpustit, je pár kvítků, které jí pravidelně zdobí kuchyňský stůl.
Jednoho dne spatří při úklidu u bohaté dámy něco nevýslovně úchvatného, něco, co si ani nedokázala představit: nádhernou róbu od Diora. A tehdy si poprvé dovolí snít. Z těch šatů se jí tají dech, jsou pro ni přímo ztělesněním všeho, co je v životě krásné, ztělesněním vyšších hodnot, ke kterým stojí za to se upínat. Takové šaty si paní Harrisová také musí pořídit!
Na dlouhé cestě za vysněným módním zázrakem potkává celou plejádu dalších postav a setkání s ní, s její dobrosrdečností, každou z nich více či méně poznamená. Paní Harrisová všem dokazuje, že nic není nemožné a že za svým cílem můžete kráčet neoblomně, a přitom s bezmeznou lidskostí.
Muzikál, jehož děj vychází ze stejnojmenného humorného románu z 50. let, byl poprvé uveden v anglickém Sheffieldu v roce 2016 a vyhrál britskou divadelní cenu za nejlepší muzikál roku i cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli. Křehká pohádka pro dospělé o ceně lidské laskavosti bude mít v Ostravě českou premiéru.