Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Slezská lilie 2019 – Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Slezská lilie 2019 – Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Katedrála Božského Spasitele
Moravská Ostrava a Přívoz
15.06.201920:15 hod.

V rámci devátého ročníku mezinárodního křesťanského festivalu Slezská lilie

Muzikál Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera v překladu Michaela Prostějovského a v nastudování souboru operety/muzikálu NDM.
Unikátní projekt Slezské lilie a Národního divadla moravskoslezského v Ostravě pokračuje! Minulý rok jsme poprvé vyzkoušeli umístit biblický příběh „Jesus Christ Superstar“ před katedrálu. Technicky i organizačně složité představení, ve kterém herci zpívali na venkovním jevišti před katedrálou za živého doprovodu orchestru přímo z jeviště divadla Jiřího Myrona, bylo úžasné. Logickou volbou pro tento rok byl další skvost z dílny Weber-Rice, tentokrát se starozákonním biblickým příběhem.
Jeden z nejznámějších muzikálů legendární dvojice autorů byl v roce 1968 uveden jako krátké školní pásmo pro děti. Z písničkové revue se však během desetiletí stal nejhranější britský muzikál v historii. Velkolepá zábavná muzikálová show pro všechny generace na motivy starozákonního příběhu o Josefovi – o jednom z dvanácti synů Jákobových a jeho úžasném pestrobarevném plášti přináší poučný a poutavý příběh i skvělé melodie.

Více informací a celý program festivalu naleznete ZDE.