Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Edith Piaf The Show

Edith Piaf The Show

Multifunkční aula GONG
Ostrava
28.02.202019:00 hod.
Informace o ceně: 1440,- / 1240,- / 1040,- / 940,-

Šansony světové legendy míří do Ostravy

Edith Piaf The Show naživo představí pohnutý život slavné šansoniérky Edith Piaf. V roli legendární zpěvačky se na podiu představí francouzská zpěvačka Jil Aigrot, která zpívala hlas Edith Piaf v známém filmu Edith Piaf (La Vie En Rose).
Edith Piaf byla jednou z nejpopulárnějších pěveckých osobností 40. a 50. let a proslavila se silným naléhavým hlasem a emotivními koncerty. Její písně v sobě nesly smutek z nenaplněné touhy po lásce a po štěstí.
Největší sláva Edith Piaf přišla po 2. světové válce, kdy se prosadila v Americe s písní Le Vie en Rose, její nejslavnější písní se však stala „Non je ne regrette rien“.

Autentické představení Edith The Show trvá 90 minut a je doprovázeno projekcí dobových snímků Paříže 30. až 50. let a snímků ze života Edith Piaf. V první části, před přestávkou, se ocitáme na Montmartru, pařížské čtvrti plné kaváren, divadel a hudebních klubů. Některé promítané snímky z této doby jsou unikátní a nebyly nikdy předtím zveřejněny.
Druhá část koncertu se odehrává v době Edithiny největší slávy, tedy po válce, kdy zpívala na vyprodaných koncertech v pařížské Olympii a v největších sálech Evropy.
Celá show je doprovázena francouzskou skupinou hudebníků ve složení piano, harmonika, perkuse a kontrabas.