Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce InspiroHub: Petra Ernyeiová a Mirka Nowak – Noc zpěvaček

InspiroHub: Petra Ernyeiová a Mirka Nowak – Noc zpěvaček

Dům kultury Poklad
Ostrava-Poruba
24.09.202314:00 hod.

Vokální workshop

Staňte se jednou z hvězd večerního koncertu Noc zpěvaček.

Tento speciální pěvecký workshop je součástí večerního koncertu Noc zpěvaček. Pod vedením zpěvaček a zároveň lektorek – Petry Ernyeiové a Mirky Nowak se dozvíte, jak zdravě dýchat, jak se rozezpívat na vystoupení nebo si vyzkoušíte, jak pohyb těla souvisí s volným hlasem. Během workshopu se naučíme společnou píseň, kterou si zazpíváte v rámci večerního koncertu i s kapelou.

Workshop a následná účast na koncertu je otevřen opravdu VŠEM milovníkům zpěvu. Můžete být zpěvák, herec, ale i hlasový neprofesionál, který se touží zastavit, prozkoumávat a objevovat nové zkušenosti. Večerní vystoupení není podmínkou účasti na workshopu.
Nenechte si ujít tento skvělý zážitek!

Mirka Nowak je soulová zpěvačka, hlasová koučka a hudebnice. Univerzální pedagog, který je schopný pracovat se zpěvákem bez ohledu na styl, který dotyčný praktikuje. Ve snaze rozvinout svůj hudební potenciál pravidelně navštěvuje USA, kde spolupracuje s významnými muzikanty jazzové R’n’B funk soulové scény. Je součástí různých hudebních projektů a vede pravidelně pěvecké workshopy a hlasové dílny.

Petra Ernyei je jazzová zpěvačka, která vyrůstala v hudebním prostředí – tatínek Andrej Ernyei byl uznávaný hudebník a banjista hrající tradiční jazz. Od malička ho doprovázela na hudebních zkouškách i koncertech. Poprvé koncertovala v 18 letech na jazzovém festivalu v USA v Sacramentu. Zpívala s velkými orchestry (Originální Pražský Synkopický Orchestr, Pražský Swingový Orchestr) a od roku 2008 má vlastní Petra Ernyei Quartet. Koncertuje na českých i mezinárodních podiích, účastní se domácích i zahraničních festivalů, v posledních letech navštívila Německo, Anglii, Rakousko, Norsko, Maďarsko, Portugalsko, Bulharsko, Moskvu či Athény. Nyní Petra Ernyeiová přichází se třemi projekty – Petra Ernyei & Jazz SIX, Petra Ernyei from Prague with Love – Jazz Duo, Jews in Jazz – Jazzový koncert židovských skladatelů.

Max. kapacita 25
Délka trvání 120 minut (14–16hodin)