Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Iva Bittová & Čikori

Iva Bittová & Čikori

Klub Parník - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
17.10.202119:00 hod.
Informace o ceně: 300,-

Koncert originální královny české avantgardy za doprovodu akustické hudební společnosti Čikori.

Koncert originální královny české avantgardy za doprovodu akustické hudební společnosti Čikori. Zakoupením vstupenky na akci návštěvník prohlašuje, že splňuje podmínky pro vstup v souladu s aktuálním mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky. Upozorňujeme, že koncert bude realizován v souladu s podmínkami, které budou platné v den konání koncertu. Vždy se budeme řídit aktuálně platnými vládními či hygienickými nařízeními.

Akustická hudební společnost Čikori vznikla v roce 1999. Kmenoví zakladatelé Iva Bittová a Vladimír Václavek hudebně volně navázali na autorské skladby z úspěšného alba „Bílé Inferno“ (1997). CD s názvem “Čikori” vyšlo v roce 2001 a získalo výše zmíněnou cenu Anděl. Hudba Čikori je zcela originální, jazz a world music se prolíná s alternativními prvky. Rytmicky a zvukově je velmi pestrá; je schopná navodit pocit klidu, lásky, radosti a vzrušení záleží jen na otevřenosti citů a prožitků vnímavého posluchače. Texty písní jsou převážně od Karla Davida a Vladimíra Václavka.

V prodeji pouze omezený počet vstupenek z důvodů reflektujících na omezující opatření ministerstva zdravotnictví, vztahující se k omezení počtu diváků na kulturních akcích. Zakoupením vstupenky na akci návštěvník prohlašuje, že splňuje podmínky pro vstup v souladu s aktuálním mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky.