Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Lobbyboy&saab900turbo, Arleta a Laokoon

Lobbyboy&saab900turbo, Arleta a Laokoon

Dock
Ostrava
03.12.202220:30 hod.

První prosincová sobota bude plná experimentální elektroniky a rappu.

Arleta
Umělkyně a rapperka Arleta se namotává svou femme poezií na prst toxické maskulinitě a posílá tak do temnoty všechny misogynní bytosti. V temnotě pak sama pluje svým šeptavým projevem, který si na scéně zabírá čím dál silnější pozici. Hypnóza, drive a introverze bourá všechny intimní schránky a esteticky i lyricky se vymezuje vůči zakořeněným pravidlům českého rapu. Arleta tvoří neúnavně a bez ustání. Na prvním EP Ability to Damage Plant spolupracovala s Davidem Herzigem. Čerstvý dvojsingl Weapon/Paranoia, který vyšel na jaře 2022 produkoval Jakub Šindler (Never Sol, Bert & Friends, Unikat). Arleta nyní pracuje na novém EP, které vyjde na podzim 2022 a předznamenává ho videoklip k singlu Private Poison, kde na sebe rapperka bere podobu CGI avatara a zhmotňuje a rozvíjí své představy o digitální vizuální identitě.

Laokoon
Experimentální pojetí rapu v podání dvojice Jiří Machů (Killiekrankie) a Mikuláš Hamerla (Sekvoye). Kombinace industriální elektronické hudby s propracovanými beaty a intenzivní přednes s nádechem dadaistických textů je dnes propracovanější. Laokoon s letošním albem Šperk perfektně navazují na to, co rozjeli na debutu.

Lobbyboy&saab900turbo
Rapové duo Lobbyboy&saab900turbo tvoří performerka Erika Velicka a sochařka Kateřina Konvalinová. Atmosférický lidový rap o lásce, sesterství, touze, smutku a životě vůbec. Debutové EP Z lásky vydaly v roce 2020, v současnosti se noří do hlubin študákovi duše s EP „Macocha“ (2022, prod. císařpancíř), které doprovází čtveřice videoklipů.