Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Šansony Chantal Poullain

Šansony Chantal Poullain

Divadlo Mír
Ostrava-Vítkovice
19.10.201819:00 hod.
Informace o ceně: 430,- / 390,-

Existuje někdo, kdo by nemiloval Francii? Existuje duše, která by necítila francouzský šansón?

Šansony Chantal Poullain – to je hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie.

Chantal Poullain zpívá svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. Koncertem provází Chantal Poullain v češtině a díky svému charismatu okouzlí publikum, jak to umí jen ona.

Chantal Poullain-Polívková (* 17. srpna 1956 Marseille, Francie) je česko-francouzská filmová a divadelní herečka. Vystudovala divadelní akademii v Ženevě, poté studovala v Anglii, hrála v několika českých, francouzských a švýcarských televizních filmech.

Chantal Poullain vstoupila do povědomí českého publika už v osmdesátých letech, kdy spolu se svým tehdejším manželem Bolkem Polívkou, s kterým má syna Vladimíra Polívku (* 1989), zazářila v představení Šašek a královna. Hostovala v mnoha divadlech, např. Klicperově divadle v Hradci Králové, Národním divadle, v Divadle Bez zábradlí apod. Dnes působí v pražském Divadle Ungelt v dramatech Hra o manželství, Šest tanečních hodin v šesti týdnech, Na vaše riziko, Kurtizána. Je zároveň zakladatelkou a prezidentkou nadace Archa Chantal, která pomáhá zlepšovat prostředí v dětských nemocnicích a léčebnách formou oprav a rekonstrukcí.