Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Daniela Kovářová, Ladislav Jakl – Pivař a blondýna

Daniela Kovářová, Ladislav Jakl – Pivař a blondýna

Knihcentrum.cz - Dům knihy
Moravská Ostrava a Přívoz
20.10.202116:00 hod.
Informace o ceně: Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Srdečně vás zveme na setkání s autory knihy Pivař a blondýna, Danielou Kovářovou a Ladislavem Jaklem.

Daniela Kovářová (* 1964 v Ostravě) je česká advokátka se specializací na rodinnou problematiku, od května 2009 do července 2010 působila jako ministryně spravedlnosti ve vládě Jana Fischera. Na základě zkušeností ze svého působení ve vysoké politice napsala knihu Můj flirt s politikou aneb Příručka pro ministryně (2010). Daniela Kovářová píše od mládí povídky, které publikuje pod jménem Ida Sebastiani. Je také autorkou odborných publikací o rétorice. Píše i fejetony, komentáře a odborné články o justiční problematice.

Ladislav Jakl (* 1959 v Chebu) je český hudebník, publicista, bývalý poslanec a bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky, od dubna 2019 člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Mimo jiné je prezidentem občanského sdružení První Pivní Extraliga, které se zabývá degustací a propagací piv.

PIVAŘ A BLONDÝNA

Povídání o pivních světech a o mnoha věcech ze života, které s pivem souvisejí. Pro pivní nadšence i laiky, mladé i starce, pro holky i kluky, pro abstinenty, odmítače, ochutnávače i alkoholiky. O omylech s pivem spojených, o pivních stylech, o předsudcích, zvycích a tradicích. A jen velmi lehce o tom, jak tedy pivo vzniká, o současnosti a pivní budoucnosti, ale zejména o tom, že piva jsou skvělým nápojem pro každého, pro všechna roční období i denní dobu, pro každou příležitost. O tom, co se dá s pivem užít a prožít.