Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce gen. Petr Pavel a Vladimír Mertlík – V první linii

gen. Petr Pavel a Vladimír Mertlík – V první linii

Knihcentrum.cz - Dům knihy
Moravská Ostrava
19.07.201915:00 hod.

Petr Pavel bude vyprávět o své cestě z vojenského gymnázia k nejvyšší světové vojenské funkci

Beseda a autogramiáda armádního generála a bývalého předsedy Vojenského výboru NATO Petra Pavla a publicisty Vladimíra Mertlíka k biografické knize V první linii.

Vladimír Mertlík je producent, scenárista a publicista, stálý spolupracovník a autor pro magazíny Reflex, Téma a Esquire. Je scenáristou a producentem hlasových a televizních pořadů a sérií historických dokumentů (Toulky s Ladislavem Smoljakem (2006), Lucemburkové (2010) ad.). Je také autorem knih Život jako menu (2004), Toulky s Ladislavem Smoljakem (2010), Lucemburkům v patách (2011), Zápisník hladového muže (2011), Lví silou, vzletem sokolím (2018) a mnohých dalších.

Petr Pavel je generál Armády České republiky, který působil v letech 2015-2018 jako předseda vojenského výboru NATO. Byl tedy prvním zástupcem zemí bývalé Varšavské smlouvy, který nastoupil do nejvyšší vojenské funkce Severoatlantické aliance. Od roku 2012 byl po dobu tří let náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky, tedy nejvyšším vojenským představitelem u nás. Je také držitelem nejvyššího francouzského vyznamenání, Řádu čestné legie, a nejvyššího amerického vyznamenání, řádu Legie zásluh.