Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Ladislav Větvička a Vítězslav Hrčka – Helmut

Ladislav Větvička a Vítězslav Hrčka – Helmut

Knihcentrum.cz - Dům knihy
Moravská Ostrava
03.03.202016:30 hod.

O ostravských devadesátkách a Helmutovi

Ladislav Větvička je autor deseti knih a snad tisícovky blogů, obvykle psaných v ostravském dialektu. Knihu Helmut se rozhodl napsat s Vítězslavem Hrčkou proto, že málo mladých lidí v současnosti ví, jaká byla ve skutečnosti doba 90. let. Vítězslav Hrčka je muzikant, kytarista, basista, básník a umělec. Oba jsou rodilí Ostraváci.

Vitězslav Hrčka (*někdy) – synek, narozeny na Stalingradu (dnes Ostrava – Zabřeh).

Bohem opuščeny bohem. Muzikant, kytarista, basista, basnik, umělec. Zna duvěrně všechny osoby vystupujici v Helmutově přiběhu. Konec koncu, sam byl učastnikem přihod, v knize zminěnych.

Rozhodnul se o Helmutovi vypravjat, bo zjistil, že osoba tohoto stylu, tento ryzi, něžny, česky Janošik počatku devadesatek, už tady neni, asi nebude, nikdo ho už nezna, z Argentyny se furt nevraci a je třeba zaznamenat přiběhy, kere se staly. A ty, kere se nestaly, tež.

Ladislav Větvička (*jindy) – synek, narozeny v Porubě, žije v Porubě a da –li buch, ještě jakusi dobu bude žit v Porubě.

Autor deseti knih a tisicovky blogu, obvykle psanych v ostravske dyjalektyce. Knihu „Helmut“ se rozhodnul začat psat v okamžiku, kdy si povidal s mladyma ostravskyma studentama z baňske a zjistil, že o době, kdy Helmut byl v plne sile a slavě, tedy o počatku devadesatych roku, nevi ti hlupi mladi vubec nic a o Prajzke tež ni. A to je hrozna škoda, bo pokud mladi su nuceni čerpat enem z oficialni propagandy, pak je cosik ve vzdělavacim systemu špatně a mohlo by to blbě dopadnut.

Helmut

Kniha o Helmutovi, chlapci z prajzkych Ludgeřovic, který byl ikonou přelomu osmdesátých a devadesátých let na Ostravsku, vás spolehlivě vrátí o 30 let zpět. Kompilací mnoha osudů vytvořili autoři unikátní obraz ostravského antihrdiny. Věnováno všem pamětníkům… a především Helmutovi…

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Více informací o akcích pořádaných v DOMĚ KNIHY zde.