Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Milan Cais – V CENTRU POZORNOSTI Jana Kunzeho

Milan Cais – V CENTRU POZORNOSTI Jana Kunzeho

Centrum Pant
Moravská Ostrava a Přívoz
02.12.202119:00 hod.
Informace o ceně: 150,-

Talk show V centru pozornosti jsou večery s výjimečnými umělci, které vás seznamují s jejich životním příběhem, názory a myšlením, navíc okořeněné jejich písněmi a hudbou v netradičním, komorním provedení.

V prosincové talk show Centra PANT a Jana Kunzeho se vám představí velice výrazná a známá osobnost – Milan Cais, český výtvarný umělec a zároveň bubeník, zpěvák a textař.

Hudební skupinu Tata Bojs založili Cais s kamarádem Mardošou ještě coby studenti základní školy. První koncert odehráli v roce 1988. Do roku 2020 skupina vydala celkem deset řadových alb a další alba kompilací, remixů nebo symfonických verzí jejich skladeb. Svoji hudební dráhu Tata Bojs shrnuli v roce 2018 na výstavě soch, multimediálních objektů a instalací Tata 30js v Centrum současného umění DOX v Praze. Mimo kapelu Tata Bojs spolupracoval s hudební skupinou Kašpárek v rohlíku a v roce 2015 složil hudbu k celovečernímu loutkovému filmu Malý pán a o tři roky později (spolu Ondřejem Galuškou) také skladby k dětskému představení Divadla v Celetné Krev není voda. V letech 1992–1999 Cais studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Jádrem jeho umělecké tvorby je sochařský objekt, ale rejstřík jeho tvůrčích prostředků zahrnuje také manipulovanou fotografii, video, kresbu nebo instalaci. Spolu s výtvarným umělcem a hudebníkem Petrem Niklem a dalšími autory se podílel na sérii interaktivních výstav Hnízda her, Orbis Pictus, Labyrint světla, Leporelohra nebo Play..

Děkujeme za podporu Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR.