Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Serverless aneb no server, no stress

Serverless aneb no server, no stress

Cooltour Ostrava
Ostrava
23.01.202018:00 hod.
Informace o ceně: Zdarma

Serverless Programming je žhavé aktuální téma, o kterém se málo mluví, a tím pádem jde o to pravé téma pro další meetup Moving Fast.

Serverless Programming je technologií, která především v případě startupů umožňuje vývojářům věnovat se tomu, v čem jsou nejlepší, a sice psaní kódů. Mezi jejími dalšími výhodami je zmiňována lepší efektivita vývoje od jeho počátku a také ekonomičnost, protože využívá jen tolik výpočetní kapacity, kolik jí aktuálně v daný moment potřebuje. Naši dva přednášející budou na meetupu mluvit o pozitivech ale i úskalích, která tato technologie má.

ŘEČNÍCI:
DOMINIK ŠIMONÍK je software engineer z profiqu, nadšenec do moderních technologií a GDE pro Firebase. Zároveň svůj čas rád věnuje komunitám jako je GUG.cz (GDG Ostrava) nebo Czechitas. Mimo IT svět, by rád vyzkoušel všechny piva světa.

O čem bude Dominik mluvit?
Co je to serveless? Proč něco takového zvolit pro svůj projekt? Znamená to, že bude méně serverů? A kdy se nám vyplatí serverless a kdy ne? Všechny tyto otázky, ale i další, si zodpovíme v tomto talku společně s nahlédnutím za pojmy, jako je cloud functions, či cloud run.

MOVE FAST AND STAY