Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Turecko – dechberoucím Kurdistánem

Turecko – dechberoucím Kurdistánem

Čajovna Oriental Lounge
Ostrava
17.01.202018:00 hod.
Informace o ceně: 90 Kč (pouze vstupné), 140 Kč (vstupné + turecký čaj Rize), 290 Kč (vstupné + turecký čaj Rize a vodní dýmka)

„Zatímco západ Turecka v čele s Istanbulem praská ve švech, východ země navštíví jen hrstka těch, co mají dobrodružnější povahu. Přesto a možná právě proto je pro mne oblast Tureckého Kurdistánu nefalšovaným klenotem. Divoké a liduprázdné hory zalité po celou dobu sluncem silně kontrastují s bujarým životem ve městech. Široko daleko jsme téměř jedinými Evropany. Tato oblast mě doslova uhranula nejen díky přírodním krásám, ale také výbornému jídlu a především fantastickým lidem. Přijďte si poslechnout o zážitcích s nimi, velehorách, městech, dobrém tureckém čaji, nezapomenutelné atmosféře Blízkého východu a mnoha dalších věcech,“ uvádí cestovatel Michal Štěpánek.

Tento večer bude obzvláště povedený. Vyprávění o Michalově oblíbené destinaci totiž nebudete vnímat jen obrazově a sluchově, ale zapojeny budou i vaše další smysly. Šikovné ruce pracovníků čajovny a cestovatelského klubu Oriental Lounge pro vás totiž mají v rámci večera přichystánu speciální nabídku zahrnující tradiční turecký čaj a laskominy k jídlu, která ještě více podtrhne kouzlo a atmosféru Blízkého východu.