Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Festival Beats for Love odkrývá esa: Přijede John B i Stoneface & Terminal

Festival Beats for Love odkrývá esa: Přijede John B i Stoneface & Terminal

13.2.2014 12:58 Hudba

Pořadatelé největšího českého festivalu elektronické taneční hudby Beats for Love, jehož druhý ročník se bude konat na počátku července v Dolních Vítkovicích, odtajnili ve středu první jména hlavních hvězd. Návštěvníci festivalu, na který bude i letos vstup zdarma, se mohou těšit na mezinárodně uznávaného DJ a producenta Johna B z Velké Británie, populární německé duo DJ a producentů Stoneface & Terminal nebo třeba na umělce z Portugalska, který vystupuje pod jménem Du’ArT.

Zvětšit obrázek

Proslulý britský DJ John B zahraje na Beats For Love
Foto: Archiv

John B bude jednou z hlavních hvězd drum and bassové scény, která se bude nacházet v unikátním prostoru pod Vysokou pecí VP1 s kapacitou až osmi tisíc návštěvníků. „John B se vyznačuje extrovertním přístupem a jeho vystoupení je vždycky neskutečná show, při které si na své přijde široké spektrum posluchačů. Na Beats for Love měl vystupovat už loni, ale nakonec musel svou účast odříct kvůli nemoci. Teď se už velice těší na letošní ročník,“ říká ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Duo Stoneface & Terminal z Německa se představí na scéně věnované stylu trance. Jedná se o jednu z hlavních novinek letošního ročníku. Trance bude součástí house scény, která se bude nacházet na náměstíčku před Malým světem techniky U6.

Na oblíbené techno scéně v blízkosti čtvrté a šesté vysoké pece pak zahraje kupříkladu portugalský interpret Du’ArT. „Návštěvníci se mohou těšit i na další zahraniční jména, české hvězdy i vycházející talenty různých hudebních stylů. Z českých jmenujme například DJ Orbitha nebo DJ Lowu, který je šestinásobný vítěz djské soutěže v České republice a na Slovensku,“ říká Rudolf.

Kromě drum and bassu, techna a housu se na letošní Beats for Love chystá taky electroswing & breakbeat, hip hop, reggae a další žánry elektronické hudby.

Hudební téma se letos poprvé objeví taky v prostorách netradičního letního kina, které návštěvníkům festivalu nabídne ke zhlédnutí kultovní filmy jako Trainspotting nebo Klub sráčů. „Pro návštěvníky, kteří si budou chtít odpočinout, připravujeme chill out neboli relax zónu. Na trávníku v blízkosti první vítkovické vysoké pece vytvoříme oázu klidu, kde se lidé mohou natáhnout, v klidu si popovídat a nabrat síly mezi jednotlivými vystoupeními,“ tvrdí Matyáš Ožana z týmu Beats for Love.

„Jsme rádi, že takto oblíbený a vyhlášený festival se odehrává právě u nás v Dolních Vítkovicích. Těšíme se na všechny návštěvníky, pro které jsme připravili speciální prohlídkový režim. Navýšíme počet prohlídek tak, abychom všem vyšli maximálně vstříc,“ dodává Petr Koudela, šéf sdružení Dolní oblast Vítkovice.

Pro ty, kteří se už nemohou dočkat léta, je připravena série rozehřívacích večírků. První z nich se uskuteční 28. března v ostravské Bonver Aréně, kde vystoupí několik DJ a nakonec jako hlavní hvězda anglická kapela Kosheen, která dorazí v plné tříčlenné sestavě a zahraje živě.

Letošní ročník festivalu Beats for Love se uskuteční v termínu od 3. –do 5. července vždy od 16 do 04 hodin. Podmínkou pro vstup do areálu je zakoupení ekologického kelímku za symbolickou cenu.  „Díky tomu se má na festival možnost dostat opravdu každý slušný člověk. A to je hlavní význam free festivalu – aby byl pro všechny slušné a hudbu milující lidi,“ dodává Ožana.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.