Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Koncertní atrakce Shaka Ponk míří do ČR, její premiéra bude na Colours

Koncertní atrakce Shaka Ponk míří do ČR, její premiéra bude na Colours

24.2.2014 Hudba

Divoká show francouzské kapely Shaka Ponk bude pro mnohé návštěvníky letošního festivalu Colours of Ostrava asi největším překvapením a rozhodně nezapomenutelným zážitkem. O tom, co se na koncertech této bláznivé kapely odehrává, svědčí videa, které kapela zveřejňuje na internetu.

Zvětšit obrázek

Na Colours of Ostrava vystoupí francouzská koncertní chuťovka Shaka Ponk.
Foto: Colours of Ostrava

Vítězové prestižních hudebních cen jsou dalším potvrzeným jménem letošního festivalu, jehož program je již definitivně hotov, i když další hlavní hvězdy budou potvrzeny ještě na počátku března.

Drtivé koncerty francouzských Shaka Ponk se řadí k nejlepším pódiovým show na světě. „Stylem nejsme žádní úzkostlivci a nikdo z nás ani pořádně neví, kam patříme. Nějaký směr? Nesmysl. Máme rádi elektroniku, punk, rock, world music, hip hop, ragga,” tvrdí zpěvák a grafik Frah.

Shaka Ponk zpívají v angličtině, španělštině a francouzštině, aby jim rozumělo co nejvíc lidí. A název kapely? Jednoduchá odpověď: Shaka je jedno ze jmen Buddhy a Ponk je název indiánského kmene.

„Původní záměr založit v roce 2004 zenovou skupinu s metalovým espritem se Pařížanům na krátký čas usazeným v Berlíně dost vymknul z ruky. Nazpět doma dobývali smrtícím tempem jednu pozici za druhou: kluby, koncertní sály, festivaly, rádia, televize. V roce 2010 pak mužskou sestavu nadobro změnila a nakopla leopardí žena: egyptsko-britská zpěvačka Samaha,“ tvrdí hudební publicista Jiří Moravčík.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.