Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Soutěž Líheň jde do finále, ve výběru je posledních osm kapel

Soutěž Líheň jde do finále, ve výběru je posledních osm kapel

14.4.2014 Hudba

Posledních osm skupin bojuje o účast ve finále největší česko-slovenské klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. Finále se uskuteční v příští sobotu v Gongu v Dolních Vítkovicích. Z více než dvou set přihlášených prošly kapely základními koly soutěže a ve středu a ve čtvrtek se pokusí osm z nich završit svou pouť postupem do čtyřčlenného finále. Tam už se bude hrát o hlavní ceny.

Zvětšit obrázek

Snímek z jednoho ze základních kol soutěže.
Foto: Archiv Radegast Líheň

Minulý týden skončila základní a čtvrtfinálová část soutěže a zůstalo jen osm skupin, které se vždy po čtyřech ve dvou klubových koncertech utkají vždy o dvě postupová místa. „Ve středu proběhne semifinálový koncert v olomouckém Bounty rock cafe a o den později v havířovském Jazz clubu. V těchto chvílích čekáme na potvrzení termínů kapel a hned poté zveřejníme složení kol na stránkách soutěže,“ prozradil ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající produkční agentury Viking Agency.

A které kapely budou o účast ve finále ve středu a ve čtvrtek bojovat? „Skupiny jsou z celé České republiky a v semifinále máme i zástupce ze Slovenska. Jmenovitě z Prahy přijede skupina Esence, z Trutnova parta Overcome, z Brna Nevermore & Kosmonaut, z Kunštátu skupina Infinity, z Bratislavy Blissful Age, ze Zlína kapela Pass, z Valašského Meziříčí dorazí The Dust a z Frýdku-Místku osmičku semifinalistů doplní Slepí křováci,“ dodal Slonina.

Vstupné na koncerty je i nadále nulové a skupiny vystupují bez nároku na honorář. Podrobnosti k programu i bonusům soutěže Radegast Líheň jsou na webových stránkách soutěže – www.lihen.cz.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.