Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Komorní cyklus Čtvero ročních období představuje Zemlinského kvarteto

Komorní cyklus Čtvero ročních období představuje Zemlinského kvarteto

8.10.2014 Hudba

Cyklus komorních koncertů Čtvero ročních období bude pokračovat na konci tohoto týdne třemi koncerty Zemlinského kvarteta, které se představí na jednom pódiu s předním českým klarinetistou a zároveň pořadatelem tohoto hudebního cyklu Igorem Františákem.

Zvětšit obrázek

Zemlinského kvarteto zahraje po dlouhé době v Ostravě.
Foto: Archiv

První koncert se bude konat v pátek v kostele sv. Mikuláše v Ostravě-Porubě, a to od 19 hodin. Na programu budou kvintety Wolfganga Amadea Mozarta a Johannese Brahmse. V sobotu pětice hudebníků zamíří se stejným programem do Evangelického kostela v Bohumíně, kde se představí od 18 hodin. Třetí koncert se bude konat v neděli od 17 hodin v kostele sv. Neposkvrněného početí Panny Marie v Pržně na Frýdecko-Místecku.

Podzimní část cyklu Čtvero ročních období bude pokračovat také v neděli 19. října v kostele sv. Václava v centru Ostravy, kde se mohou diváci těšit na varhanní recitál Lukáše Kubenky, jenž se představí v zajímavém programu složeném ze skladeb, jejímiž autory jsou příbuzní, učitelé a žáci Johanna Sebastiana Bacha.

Cyklus Čtvero ročních období je projektem občanského sdružení Svatováclavský hudební festival a nabízí čtyřikrát do roka vždy několik koncertů komorní hudby v podání špičkových českých sólistů. Projekt běží bez přestávky už od roku 2008 a během šesti let nabídl už více než 110 koncertů zejména v kostelech Moravskoslezského kraje.

Držitelé karty Ostravan mají nárok na dvacetiprocentní slevu na všechny koncerty z cyklu Čtvero ročních období. Více informací ZDE.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.