Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Atd. Mezinárodní den tance roztančí centrum Ostravy

Mezinárodní den tance roztančí centrum Ostravy

23.4.2015 Atd.

Ve středu 29. dubna čeká Ostravany nejenom Majáles, ale také zajímavý taneční program, který roztančí centrum Ostravy v rámci oslavy Mezinárodního dne tance. Ten společně připravily Kulturní centrum Cooltour, MOVE Ostrava a Národní divadlo moravskoslezské za podpory Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě pod republikovou záštitou Vize tance.

Zvětšit obrázek

Snímek z minulého ročníku Mezinárodního dne tance v Ostravě.
Archiv NDM

Cílem akce, za kterou stojí občanské sdružení Vize tance, je spojit dohromady různé podoby tance a oslavit tuto divadelní formu. Radovat se z její univerzality rušící veškeré bariéry a spojit lidi dohromady společným jazykem – tancem.

Sraz diváků i tanečníků se uskuteční v 15.30 hodin před Forem Nová Karolina, odkud bude městem pokračovat průvod tanečníků všech žánrů, a to se zastávkami u zajímavých míst centra Ostravy. Na jednotlivých zastávkách se tanečně představí zástupci jednotlivých tanečních stylů – od ukázky z představení NDM Barocco & Carmina Burana přes fragment choreografie studentů JKGO, street dance, hip hop, flamenco, disco až k tango argentino. Jedna zastávka bude také věnována Bílé holubici – občanskému sdružení na podporu umělecké a sociální integrace občanů se zdravotním postižením.

Součástí ostravského Mezinárodního dne tance bude také putovní lekce klasiky – ukázka baletního tréninku, který bude cestovat městem spolu s průvodem. Diváci se tak budou moci podívat, jak vypadá klasika na chodníku.

15.30 PRŮVOD A PUTOVNÍ LEKCE KLASIKY – sraz před Novou Karolinou.

Vyjděte do ulic a ukažte Ostravákům, zač je toho tanec! Poputujeme od Nové Karoliny až do centra města. Na každé zastávce se předvede některá z ostravských tanečních company.

16.30 BATTLE TANEČNÍCH STYLŮ – Kuří rynek

Porazí klasika contemporary? Nebo hip hop lidovky? Bitva bez vítězů a poražených.

17:00 VÝUKA A ODTANČENÍ SPOLEČNÉ TANEČNÍ VAZBY – Kuří rynek

Naučte se a zatančete s námi společnou taneční vazbu. Poprvé má Ostrava svou vlastní, připravenou Jakubem Mazůchem, Michaelou Gatěkovou a Patrikem Ulmanem. Troufneš si? Trsni si!

17:45 VENKOVNÍ TANČÍRNA – před Cooltourem

Swingová tančírna před Cooltourem pod vedením Swing Ostrava

17:45 UKÁZKA TANEČNÍCH LEKCÍ – Cooltour

Jaké je to točit se na hlavě rychlostí zvuku? I to si zkuste na ukázce tanečních lekcí.

19:00 LEKCE SOUČASNÉHO TANCE – Cooltour

Vyzkoušejte si, jak probíhají pravidelné lekce současného tance s choreografkou, performerkou a pedagožkou Janou Ryšlavou

BĚHEM CELÉHO DNE PROMÍTÁNÍ TANEČNÍCH FILMŮ V COOLTOURU

Celý program je přístupný zdarma.

Přečtěte si více z rubriky "Atd.", nebo přejděte na úvodní stranu.