Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Myrath, hvězdy orientálního metalu, se vracejí do Ostravy

Myrath, hvězdy orientálního metalu, se vracejí do Ostravy

24.10.2017 Hudba

Tuniská metalová kapela Myrath vyráží na evropské turné, které se nevyhne ani Ostravě. V pondělí 19.března 2017 zahraje v martinovském klubu Garage. Kapela už v Ostravě s velkým úspěchem vystupovala, a to na druhém ročníku festivalu Ostrava v plamenech.

Zvětšit obrázek

Tuniská kapela Myrath hraje orientální metal.
Foto: Pořadatelé

Myrath patří k předním představitelům orientálního metalu. Jejich předskokanem na turné bude power metalová kapela Manigance z Francie, která má na svém kontě 5 studiových alb a funguje od roku 1995. Tento koncert bude tedy nepochybně patřit k perlám klubové sezóny.

Název Myrath znamená v překladu Dědictví. Kapelu založil v roce 2001 kytarista Malek Ben Arbia, kterému tehdy bylo pouhých 13 let. V průběhu několika příštích let kapela rozvíjela svůj progresivní metal a stala se respektovanou kapelou nejen v rámci mezinárodní prog-power metalové komunity.

Kapela hraje osobitý metal, který se mísí s orientálními rytmy a harmonickými postupy. Na svém kontě má už několik alb a řadu koncertů v Evropě včetně hostování na turné zpěvačky Tarji Turunen v roce 2012.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.