Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Colours hlásí první jméno, přijede Američan John Grant

Colours hlásí první jméno, přijede Američan John Grant

29.10.2013 Hudba

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července 2014, zná prvního vystupujícího pro příští ročník: amerického písničkáře Johna Granta. O prvním lákadlu příštího ročníku informovala ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Zvětšit obrázek

Americký písničkář John Grant.
Foto: Colours of Ostrava

„Jeho zasněná hudba na pomezí folku, elektro i softrocku proplétající se s melodramatickým barytonem získala velký ohlas mezi hudebními publicisty i diváky po celém světě. V Grantových upřímných a otevřených textech se navíc odráží písničkářovy pohnuté životní osudy. Výsledkem je hudba, při které vás bude mrazit a nebudete moci odejít,“ láká Holušová.

Grantovo první album Queen of Denmark vyhlásil vlivný magazín Mojo nahrávkou roku 2010 a letošní novinka Pale Green Ghosts, kterou natočil pod producentskou taktovkou Biggiho Veira z islandské kapely Gus Gus, předchozí triumfální přijetí rodáka z Colorada na světovou hudební scénu překonává. Jak poznamenali v The Guardian: „John Grant je mužem, jehož čas nadešel.“ Zajímavostí je, že na nahrávce jej vokály doprovodila také Sinéad O´Connor, která naopak na svoji desku nazpívala Grantovu skladbu Queen of Denmark.

Aleš Honus | Další články

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.