Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Do Ostravy se vrací Australian Pink Floyd Show. Představí nový program Time

Do Ostravy se vrací Australian Pink Floyd Show. Představí nový program Time

1.12.2017 Hudba

Celosvětově nejslavnější tributní kapela The Australian Pink Floyd Show přijede do České republiky oslavit 30 let působení na světových pódiích. 29. dubna 2018 vystoupí v Ostravar Aréně se svým novým programem Time, pojmenovaný podle jedné z nejslavnějších písní Pink Floyd z alba The Dark Side Of The Moon. Program bude zahrnovat nejlepší kompozice ze všech období tvorby této kultovní kapely. O dva dny později kapela vystoupí také v plzeňském Amfiteátru Lochotín.

Zvětšit obrázek

Z jednoho z minulých koncertů The Australian Pink Floyd Show v Ostravě.
Foto: Aleš Honus

„Diváky čeká opět velkolepá živá show s nejmodernějšími světelnými efekty, lasery, speciálně navrženými projekcemi a animacemi promítanými na obrovské kruhové obrazovce, nafukovacími postavami ikonických pinkfloydovských alb a samozřejmě deset vynikajících hudebníků a zpěváků,“ uvedl pořadatel koncertu Patrik Kohut.

Ostravský koncert se uskuteční jen velmi krátce po pražském vystoupení jednoho z hlavních členů originálních Pink Floyd Rogera Waterse. Pro lidi, kteří navštíví oba koncerty, to bude představovat velmi zajímavé srovnání. Někteří hudební kritici tvrdí, že z hlediska zvuku a pojetí písní se The Australian Pink Floyd Show své originální předloze velmi blíží. A návštěvníci předchozích ostravských koncertů jim dávají zapravdu.

„V návaznosti na letošní enormní úspěch v Evropě a ve Spojených státech přiveze The Australian Pink Floyd Show v roce 2018 opulentní laserovou a světelnou show, novou speciální video projekci s originální animací na velkoplošnou LED obrazovku s vysokým rozlišením i tradiční pinkfloydovské nafukovací symboly jako jsou například gigantický růžový klokan, prase či učitel,“ dodal Kohut.

The Australian Pink Floyd Show jsou považování za mnohem více než jen pouhý revival. Jde o první kapelu svého druhu, která dokázala tento koncept dostat z klubů do arén a stadionů po celém světě. Kapela má za sebou vyprodaná publika po celé Evropě, Velké Británii, Americe, Kanadě, Jižní Americe, Izraeli či Rusku. S třicetiletou historií si světově největší a nejlepší Pink Floyd tribute show vytvořila širokou fanouškovskou základnu po celém světě.

Zdroj: Tisková zpráva

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.