Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Na Beats for Love vystoupí Alan Walker, jehož klip Faded má na YouTube 1,5 miliardy zhlédnutí

Na Beats for Love vystoupí Alan Walker, jehož klip Faded má na YouTube 1,5 miliardy zhlédnutí

14.1.2018 00:00 Hudba

Zatím nejzářivější a opravdu velké světové jméno zveřejnili pořadatelé letošního ročníku festivalu Beats for Love. Největší taneční festival ve střední Evropě, který se letos uskuteční v termínu od 4. do 7. července, navštíví dvacetiletý norský DJ a producent Alan Walker, který je v současnosti jednou z globálně nejúspěšnějších hvězd taneční elektronické hudby.

Zvětšit obrázek

Jednou z největších hvězd Beats for Love bude letos Alan Walker.
Foto: Beats for Love

Alan Walker se ve světě nejvíce proslavil se svým hitem Faded, který za dva roky nasbíral na Youtube neuvěřitelných 1,4 miliardy zhlédnutí, devět milionů lajků a získal platinovou desku v deseti zemích. Videoklip k tomuto tracku byl zároveň nejhranějším klipem za rok 2016 na tuzemské TV Óčko.

Ve stejném roce se Alan Walker umístil na 55. místě v žebříčku DJ Mag Top 100, přičemž v roce 2017 se mu povedlo postoupit ještě o 38 příček výše na současnou 17. pozici. „Tato fakta jen potvrzují, že jde o jednoho z komerčně nejúspěšnějších producentů současnosti a my jsme moc rádi, že jsme ho pro náš festival získali,“ doplňuje ředitel festivalu Kamil Rudolf.

V září minulého roku vydal Alan Walker nový singl nazvaný All Falls Down, na kterém spolupracoval se zpěvačkou Noah Cyrus. Ano, čtete správně, jedná se o mladší sestru slavné Miley Cyrus. Tento song rovněž stojí na počátku nové kampaně nazvané World of Walker, která bude obsahovat více nových singlů, videoklipů a dalších překvapení. Kdo ví, možná se od tohoto mladého Nora žijícího v Anglii dočkáme rovnou celého alba!

Vedle Alana Walkera vystoupí na hlavní festivalové scéně také britský multiinstrumentalista Youngr, který při svých vystoupeních používá až deset hudebních nástrojů. „O Youngra jsme letos hodně stáli, vždyť za minulý rok absolvoval na 80 vystoupení po celém světě včetně amerického a evropského turné, která byla beznadějně vyprodaná,“ představuje jednu z dalších hvězd Rudolf.

Na Drum & Bass Stage si tento rok svou premiéru odbude novozélandské duo The Upbeats, které mimo jiné stojí za drum & bassovou „hymnou“ posledních let nazvanou Dead Limit.

Jako už tradičně bude i letos součástí festivalu EDM & Trance stage, na které jako jeden z headlinerů vystoupí holandský DJ a producent Dannic. Odchovanec labelu Revealed Recordings toto vydavatelství již přerostl, vyšperkoval vlastní zvuk a založil si vlastní label nazvaný Fonk Recordings, který se ubírá krapet jiným směrem. Pravidelně se také umisťuje v žebříčku DJ Mag Top 100 DJs a se stejnou pravidelností vystupuje na festivalech jako Tomorrowland nebo Creamfields.

Dalšího „šéfa labelu“ uvidíme a hlavně uslyšíme i na Techno Stage, kam zavítá Luca Agnelli z Itálie. Ten vlastní vydavatelství Etruria Beat, mimo něj ale vydává také například na labelech Soma Records nebo Drumcode. Právě na Drumcode v roce 2014 vyšel jeho slavný remix na kultovní track Porcelain od Mobyho.

Festival Beats for Love se koná od 4. do 7. července 2018 v industriálním parku Dolní Vítkovice. Téměř 400 umělců z celého světa vystoupí i letos na více než deseti pódiích.

Zdroj: Tisková zpráva

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.