Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Ajťáci

Ajťáci

Dům kultury Poklad
Ostrava-Poruba
05.12.202119:00 hod.

Nahlédněme do kutlochu IT oddělení Reynholm Industries, kde své příběhy pracovní i osobní prožívají Roy, Moss a jejich šéfová Jen. Divadelní adaptace fenomenálního britského sitcomu AJŤÁCI (IT CROWD)*

Dějí se tam fakt neuvěřitelné věci – v kutlochu IT oddělení Reynholm Industries. Svoje pracovní i osobní příběhy tam prožívají Roy, Moss a jejich šéfová Jen, která si mimo jiné myslí, že internet je uložený do krabičky a rozbije se, když upadne na zem, o dvojkové soustavě nikdy neslyšela a Basicu rozumí asi tak stejně jako lama.

Přijďte si vychutnat britský televizní humor na českém divadelním jevišti.

Hrají:
Jen: Anna Polívková / Zuzana Kajnarová
Moss: Jiří Maryško
Roy: Viktor Zavadil
Douglas: Lukáš Burian

Režie: Petr Svojtka

* Fenomén IT Crowd – Co jste o seriálu (možná) nevěděli

Celkem 4 série se vysílaly od 3. 2 2006 do 30. 7. 2010, speciální díl pak 26. 9. 2013, epizod je celkem 25. Ve srovnání s dnešními seriály to není mnoho, ale vzniku kultu se vzhledem k chytrému humoru, s jakým byl seriál napsán, prakticky nedalo zabránit. V roce 2008 získal seriál ocenění International Emmy za nejlepší komediální pořad mimo Ameriku. Seriál obdržel ceny British Academy of Film and Television Arts (BAFTAs), the International Academy of Television Arts and Sciences (the International Emmys), the Rose d’Or television entertainment awards a Comedy.co.uk Awards organizované British Comedy Guide. A divadlo mu taky svědčí, vydejte se přesvědčit.