Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Divadlo Na Jezerce, Praha – Naprostí cizinci

Divadlo Na Jezerce, Praha – Naprostí cizinci

Dům kultury Poklad
Ostrava-Poruba
13.06.202319:00 hod.
Informace o ceně: 420 - 500,-

Divadelní adaptace skvěle vystavěného a vtipnými dialogy obdařeného italského snímku Naprostí cizinci odhaluje všelijaké únikové taktiky společenské i partnerské komunikace, v níž obelháváme své blízké a někdy i sami sebe.

Příběh se odehrává se během večeře, na které se sešli dlouholetí přátelé. Uprostřed zábavy a vzájemného špičkování dojde na návrh, aby všichni položili na stůl své mobilní telefony a sdíleli s ostatními hovory i zprávy. Už se přece znají tak dokonale, že před sebou nemají žádná tajemství. Ale překvapivě zjistí, že o sobě neví vůbec nic… Jak se pod vlivem moderních technologií stávají z přátel naprostí cizinci? Snadno.

Divadelní adaptaci, která je velkou příležitostí pro herce, dali na Jezerce všechno, co náleží dobré současné komedii feydeauovského typu: řemeslo, přesné pointy i lechtivý konverzační švih.

Hrají: Barbora Kodetová, Ondřej Kavan, Patricie Pagáčová / Zuzana Žáková, Radomír Švec, Kristýna Hrušínská, Petr Vacek, Milan Šteindler / Jan Řezníček, Johana Jedličková

Režie: Matěj Balcar

Délka představení: 2 hodiny včetně přestávky