Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Divadlo Verze, Praha – Úča musí pryč!

Divadlo Verze, Praha – Úča musí pryč!

Divadlo Mír
Ostrava-Vítkovice
05.10.202016:00 hod.
Informace o ceně: 530,- / 490,-

Kdo má zodpovědnost za zhoršené známky? Učitelka! Proto je nutné ji odvolat. Hořká komedie Lutz Hübner

Představení přesunuté z 6. června na náhradní termín 5. října 2020. Zakoupené vstupné zůstává v platnosti a to včetně času. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, můžete si požádat o vrácení vstupenek prostřednictvím tohoto formuláře, a to až do 31. srpna 2020. Formulář bude zpracováván průběžně, po odeslání peněz na váš účet budou vstupenky stornovány a vráceny do prodeje. Pokud by nám chyběly nějaké informace, budeme vás kontaktovat e-mailem.

Hra se odehrává na podzim v 5. třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů dětí a očekávají jejich třídní učitelku.

Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti po pololetí přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! A proto je nutné ji ihned odvolat. Pět rodičů je pět rozdílných charakterů – zatrpklý nezaměstnaný, který je neustále za zadkem své dceři, ambiciózní ranařka, nerozhodná intelektuálka a manželský pár v krizi, navíc vykořeněný přestěhováním do místa školy kvůli práci.

Učitelka však nedává svoji kůži zadarmo – nastaví rodičům zrcadlo a ukazuje se, že jejich děti jsou různým způsobem problémové a zdrojem nepokojů ve třídě.

Hrají: D. Prachař, J. Janěková ml., K. Winterová, L. Rybová, I. Chmela, P. Špalková