Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Kyiv Grand Ballet – Labutí jezero

Kyiv Grand Ballet – Labutí jezero

Gong
Ostrava
17.02.202419:00 hod.
Informace o ceně: 690,- / 790,- / 890,- / 1090,- / 1290,- / 1490,-

Kyiv Grand Ballet je jedním z nejúspěšnějších hostujících souborů v mezinárodním baletním světě. Překrásné kulisy a kostýmy vytvořili umělečtí návrháři z Národní ukrajinské opery. Tanečníci získali řadu ocenění a okouzlili publikum na slavných scénách od Paříže po New York.

Alexander Stojanov, zakladatel a vedoucí souboru Kyiv Grand Ballet, byl sólistou Národní opery Ukrajiny, zazářil v řadě představení a festivalů a získal mnoho ocenění jako tanečník. Od roku 2014 se jeho mladý soubor z Kyjeva těší přízni publika po celém světě. Vinou začátku války Ruska proti Ukrajině se baletní soubor v únoru 2022 „zasekl“ v Paříži, kde byl v té době na turné. Soubor velmi často hostuje po celém světě a sbírá finanční prostředky na podporu Ukrajiny.

Kyiv Grand Ballet si již získal srdce diváků po celém světě: ve Francii, v Německu, ve Švýcarsku, v Holandsku, v Belgii, v Norsku, ve Švédsku, v Dánsku, ve Finsku, na Islandu, v České republice, v Austrálii, na Novém Zélandu a v zemích Latinské Ameriky.

V únoru 2024 bude Kyiv Grand Ballet podruhé hostovat v České republice s mistrovským dílem P.I. Čajkovského „Labutí jezero“ a se světoznámou primabalerínou Anou Sophií Scheller (USA) jakožto „speciálním hostem“.

Ana Sofia Scheller je americká baletka argentinského původu, od roku 2004 začala tančit v New York City Ballet, kde získala titul primabaleríny, a v roce 2017 se stala primabalerínou i v San Franciscu. Od roku 2019 je primabalerínou Národního akademického divadla opery a baletu Ukrajiny.

Prožijte znovu půvabný, pohádkový milostný příběh začarované Labutí královny, která může být vysvobozena pouze pravou láskou… v krásném a klasickém nastudování souboru Kyiv Grand Ballet.

Objednávky pro držitele průkazu ZTP a jejich doprovod
ZTP – vstupenka dle platného ceníku
Doprovod – vstupenka ZDARMA
Objednávky zasílejte e-mailem na adresu  rezervace@ticketportal.cz. Do e-mailové objednávky je nutné naskenovat průkaz ZTP.
Jiné slevy pro ZTP nejsou poskytovány