Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce MOVE Fest – OSTROV!

MOVE Fest – OSTROV!

Dům kultury Poklad
Ostrava-Poruba
08.10.202317:30 hod.
Informace o ceně: Cena volitelná 35,- - 335,-

Péče je porozumění potřebám sebe samotných i svého okolí.

Poslední festivalový den se do Ostravy po několika letech vrátí soubor Burki&Com se svou oceňovanou inscenací Ostrov! Její téma porozumění potřebám – našeho okolí i svým vlastním – a vytvoření společného dialogu dokonale koresponduje s festivalovým tématem péče. Silná myšlenka uvědomění si, že jsme „pouze“ jednou součástí celého ekosystému a že i naše planeta je ostrov v hlubokém moři ve vás bude jistě rezonovat ještě dlouho po této existenciální taneční výpravě do neporušené přírody.

Vydejte se s námi prozkoumat tuto multimediální scénickou modulaci biotopu bezejmenného ostrova na Jakubském rybníku v obci Poušť, okres Nymburk. Po cestě potkáme znejistění, chyby, praskliny, vrypy. Situace ořezané až na kost. A najdeme v tomto „otřesně živém představení odpověď na otázku Kdo je člověk a kdo zvíře?

Inscenace Ostrov! získala nominaci na Cenu Divadelních novin, nominaci na Cenu Thálie a na Cenách divadelní kritiky 2021 se umístila mezi pěti nejlepšími inscenacemi v roce 2021. Na Cenách divadelní kritiky byla nejvýše hodnocenou taneční inscenací v České republice. V nominacích se za Ostrov! objevili také Ifigenia a Ariadne Toumbeki za ženský herecký výkon, Jaroslav Wertig za scénografii a Jiří Konvalinka za hudbu. Burki&com získalo také 3 nominace/hlasy na Divadlo roku 2021.

Režie, choreografie: Jana Burkiewiczová

Scénář: Jana Burkiewiczová, Tomáš Luňák, Jiří Macek
Hudba: Jiří Konvalinka
Scénografie: Jaroslav Wertig
Světelný design: Pavla Beranová
Kostýmy: Barbora Procházková
Masky: Štěpán Růžička
Ilustrace: Jindřich Janíček
Animace: Tomáš Luňák, Tomáš Hájek
Světla, projekce: Petr Taclík
Zvuk: Filip Jiskra
Fotografie: Václav Jirásek
Grafický design: Martina Černá / Imagery
Hlasy průvodců: Zuzana Stavná, Miroslav Krobot
Performeři: Helena Arenbergerová, Maxime Guenin/ Jaro Ondruš, Michal Heriban, Eduard Adam Orszulik, Adam Pavlovčin, Ariadne Toumbeki/ Lorenzo Giovanetti, Ifigenia Toumbeki/ Pavlína Šmatláková, Veronika Tököly

Vznik představení svými granty podpořily: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy a Art District Praha 7

Partner: La Fabrika