Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce MOVE Fest – The Choice

MOVE Fest – The Choice

Dům kultury Poklad
Ostrava-Poruba
04.10.202319:00 hod.
Informace o ceně: Cena volitelná  35,- - 335,-

Péče je návrat ke kořenům a jejich poznávání.

Nedílnou součástí péče je také poznávání svých kořenů a návrat k nim. Proto během MOVE Festu do Ostravy (nejen letos) s velkou radostí přivážíme ty, kteří se odtud vydali na svou profesní i životní dráhu.

Letos to bude konkrétně bývalá sólistka baletu Národního divadla moravskoslezského Markéta Pospíšilová a multitalentovaný umělec Igor Orozovič v premiéře nového projektu choreografa Asiera Edeso THE CHOICE. Pojďme být společně u prvního kroku tohoto uměleckého uskupení na pole nezávislé tvorby.

Inscenace THE CHOICE vykresluje tři charaktery, které neúnavně „něco“ hledají a chtějí stále víc a víc. Jsou obklopeny nekonečnými možnostmi, ale jejich motivace a směr nemusí být vždy svobodnou volbou. To je vede k ustavičnému soupeření a konfrontaci s ostatními. Dosažení vytouženého cíle však mnohdy není zárukou nalezení klíče k životnímu štěstí a pocitu satisfakce.

THE CHOICE je čtyřicetiminutové taneční představení o touze a přání rozhodovat se správně a o nedosažitelném pocitu mít konečně dost.

Choreografie a režie: Asier Edeso
Obsazení: Markéta Pospíšilová, Natálie Paulasová, Alexandr Volný, Igor Orozovič
Hudba: Ben Stone
Scénografie: Pavel Knolle
Světelný design: Karlos Šimek
Kostýmy: Hana Valtová
Námět: Asier a Mikel Edeso & kolektiv