Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Riddikulus!

Riddikulus!

Dům kultury města Ostravy
Moravská Ostrava a Přívoz
25.06.202219:00 hod.
Informace o ceně: 390,- 450,- na místě

Neautorizovaný Potterovský zážitek - parodie na všech 7 Harry Potter knih v 90 minutách

Od první sovy až po nervyderoucí souboj s pánem zla! Čarodějové, mudlové i motáci, kteří vyrůstali a dospívali za zdmi Bradavic, pojďte sem! Čeká nás bláznivý let světem Harryho Pottera. Sedm knih plných dobrodružství zhuštěných do jednoho představení je nejen poctou fenoménu jedné generace, ale i zábavnou a laskavou karikaturou v podání mladých divadelníků. Tři hrdinové – Harry, Ron a Hermiona – budou kličkovat v labyrintu oblíbených scén a přeskakovat pohyblivá příběhová schodiště. Čekejte neočekávané a hůlky mějte vždy připravené!

Ochutnali byste lektvar od barmana Snapea? Dokázali byste si představit Harryho a Draca jako kamarády? Podívali byste se, jak tancuje Voldemort? A co tak rap battle mezi Bellatrix a Ronem? Pro všechny, jež milují neobyčejný kouzelnický příběh a nebojí se z něj utahovat, je připraveno toto jedinečné divadelní představení!

Přeměny známého příběhu se chopili mladí divadelní stíhači a kulturní platforma OZ Artefakt, jež nabízí příležitosti studentům, absolventům múzických umění a čerstvým talentům. Jejich hlavními zaklínadly jsou humor a melodie, výsledkem je chytlavá parodie.

Pozor! Představení není vhodné pro diváky do 15 let!

Režie: Pavol Viecha 

Text: Pavol Viecha, Martin Krč 

Hrají: Katarína Gurová, Peter Pavlík a Kristóf Melecsky 

Hudba: Andrej Majerčík