Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Simon Stone – Yerma

Simon Stone – Yerma

Komorní scéna Aréna
Moravská Ostrava a Přívoz
21.05.202418:30 hod.
Informace o ceně: 320,- 240,- student, senior, držitel průkazu ITIC, ZTP, ZTP/P a členové IZS

Yerma je tragikomedie, jejíž autorem je současný australský dramatik Simon Stone, který se inspiroval slavnou hrou Pláňka o osudech neplodné ženy ve španělské vesnici. Tu v roce 1934 napsal španělský básník a dramatik Federico García Lorca a Stone přenesl příběh ze španělského venkova do současného velkoměsta, aby z něj vytvořil dechberoucí a zároveň velmi vtipnou hru ze života dnešních třicátníků.

Yerma je úspěšná novinářka a blogerka, která prožívá pohodový vztah se svým přítelem. Když se mu zmíní, že by mohli zkusit založit rodinu, trochu ho tím sice překvapí, ale nakonec se shodnou na tom, že věcem nechají volný průběh. Tím se začne komplikovat vše, co bylo dříve přirozeně jednoduché. Cesta k mateřství se stane trnitým putováním, které zásadně ovlivní všechny zúčastněné. Ačkoli je téma víc než vážné, jiskřivě vtipné dialogy jeho tíhu dokážou odlehčit.

V režii Kateřiny Duškové, která se v Komorní scéně Aréna uvedla úspěšnými Komáry, se můžete těšit na jeden z největších hitů současného divadla.