Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Cyklus komorních koncertů – Na stejné vlně

Cyklus komorních koncertů – Na stejné vlně

Divadlo Jiřího Myrona
Ostrava
01.02.202319:00 hod.
Informace o ceně: 180,-

Cyklus komorních koncertů ve slavnostním sále DJM ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto.

V únoru uslyšíme fenomenální bratry Špačkovy. Oba již v Cyklu komorních koncertů účinkovali, nutno podotknout, že v přeplněném sále, ale  poprvé se představí společně.

Mladý český houslista Josef Špaček  se rychle etabloval jako jeden z nejlepších houslistů své generace. Pracoval pod vedením renomovaných pedagogů, například Idy Kavafianové a Jaime Lareda působících na Curtisově hudebním institutu ve Filadelfii či Itzhaka Perlmana z newyorské Juilliard School. V květnu roku 2012 se stal jedním z finalistů Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu; v roce 2009 zvítězil v mezinárodní houslové soutěži Michaela Hilla (Nový Zéland) a v roce 2008 získal třetí cenu a cenu poroty mladých na mezinárodní houslové soutěži Carla Nielsena (Dánsko). V roce 2011 získal druhou cenu v prestižním klání Young Concert Artists International Auditions v New Yorku. V současné době kombinuje úspěšnou sólovou dráhu (sólově vystupuje v Evropě, USA a Asii s nejlepšími světovými orchestry) s kariérou koncertního mistra České filharmonie.  

Violoncelista Petr Špaček v září 2021 naplno odstartoval sólovou dráhu vyprodaným pražským Rudolfinem a od té doby se on a jeho nová kapela prakticky nezastavili. Petr vystudoval violoncello v Bostonu, v USA, vyhrál rozhlasovou soutěž Českého rozhlasu a jako sólista koncertoval už téměř se všemi českými orchestry. V Cyklu komorních koncertů jsme ho mohli slyšet v říjnu 2022 s jeho kapelou.