Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Ester Kočičková & Moody Cat Band

Ester Kočičková & Moody Cat Band

Klub Parník - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
03.03.202019:00 hod.
Informace o ceně: 200,-

Svérázný „polyester“ tuzemské kulturní scény se tentokrát publiku představí jako nekompromisní textařka, i jako pohříchu kompromisní, ale nakonec ještě biologicky udržitelná zpěvačka

Ve zhruba dvouhodinové, v mnoha směrech vskutku nekorektní písňové férii zazní ty nejznámější i nejzásadnější světové hity z jazzových standardů, přes dílčí exkurze do repertoáru Amy Winehouse, Lou Reeda, Davida Bowieho, skupin Rammstein, Boney M. a dalších superhvězd, až po něžné a režné balady ze zpěvníku mexické superdivy Chavely Vargas. Tento žánrový chaos však Ester v rámci představení spojí do naprosto logického celku, ať už humorně odlehčenými komentáři a vysvětlivkami, nebo samotnými písňovými texty ve zvukomalebné češtině, které svým oblíbeným skladbám ušila na míru, protože, jak říká, si o to samy říkaly!

Jiná, mnohdy objevná a překvapivá je zpravidla i hudební podoba jednotlivých písní, a to díky brilantnímu doprovodnému triu Moody Cat Band, hrajícímu ve složení: Petr Zatloukal – akustická kytara, zpěv, Přemysl Matějovic -basová kytara a Petr Kamiš – bicí a perkuse.

Jazzoví a další žánroví puristé budou možná z nových aranžmá zaskočeni, ale normální, vstřícné publikum si podmanivé rytmy dozajista rádo poslechne.