Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Folk & Blues v Parníku

Folk & Blues v Parníku

Klub Parník - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
23.02.202419:00 hod.
Informace o ceně: 250,-

MY DVA TRIO (CZ)/ HOT TAMALES (PL) MY DVA TRIO – autorská formace přesahující hranice folkového žánru HOT TAMALES – je energické blues-folkové trio a objevem roku v polské anketě: „Twój Blues“ Hudební skupina MY DVA TRIO pramení z hudební synergie dua Václav Khýr a Jiří Šoltis. Koncertně je doplněna o houslistu Tomáše Vašuta.

Společné vstřebávání hudebních vlivů a široký přehled napříč hudebními žánry zaručují, že folkovému nádechu jejich hudby nechybí poutavé odstíny a pestrobarevný zvuk. Kapela má na svém kontě eponymní debutové album a v současné době připravuje v pořadí druhou desku. HOT TAMALES jsou energické trio s nádechem melancholie.

Oscilují kolem blues, folku i jazzu. V roce 2017 reprezentovali Polsko na soutěži European Blues Challenge, stali se Objevem roku v anketě Blues Top čtvrtletníku „Twój Blues“ a jejich první album zvolili uživatelé internetu v anketě Bluesonline.pl nejlepším albem roku 2016. Stali se jednou z nejuznávanějších kapel mladého akustického zvuku v Polsku. Eliza Sicińska – zpěv Grzegorz Kosowski – akustická kytara, elektrická kytara Łukasz Pietrzak – foukací harmonika, kalimba, zpěv