Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Gin&Platonic: sineraw (ita) • kuthi jin (ita) • mʊdʌki (blr/cz) | koncert

Gin&Platonic: sineraw (ita) • kuthi jin (ita) • mʊdʌki (blr/cz) | koncert

PLATO Bauhaus
Moravská Ostrava a Přívoz
27.05.202319:00 hod.
Informace o ceně: 120,/ 150,-/ 180,-

Další díl hudební série představí zástupce italské experimentálně-klubové scény. Divoké live sety Kuthi Jin a Sineraw doplní v Česku usazená běloruská producentka a zvuková umělkyně mudaki.

sineraw

Francesco Gagliardi je italský sound designér, kreativní kodér a vyučující na florentské Accademia di Design e Comunicazione. Ve své hudební produkci vytesává z high-tech zvuků chaotické klubové bangery, kterým nechybí „bouncy“ momenty ani nádech hlukového futurismu. V současné době dokončuje své nové album, které vyjde na jaře u labelu Gin&Platonic. V Česku vystoupí vůbec poprvé.

kuthi jin
Vlastním jménem Giancarlo Brambilla. Milánský producent a zakladatel labelu CLAM, v jehož katalogu se potkávají zvukově nejdivočejší postklubové releasy posledních let. Před lety stál Giancarlo u zrodu mikro žánru eco grime, jeho zvuk však dále mutoval a je čím dál těžší ho uchopit. Kdybychom se o to pokoušeli, vypomáhali bychom si nejspíš výrazy jako postklubový maximalismus nebo beatová avantgarda. Jeho live sety jsou intenzivním zážitkem od začátku do konce.

mʊdʌki
Projekt Poliny Khatsenka, multimediální umělkyně z Minsku aktuálně usazené v Ústí nad Labem. Hudebně se pohybuje od produkce precizních sound artových kompozic až po vyostřené junglové dj sety. Kromě toho je Polina spoluzakladatelkou platformy phonon~, která se specializuje na pořádání quadrofonních experimentálních eventů. V Plato se představí s minimalistickým setupem a špinavým dub techno setem.

Více informací zde.