Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Jazz Open Ostrava 2022 – The Brand New Heavies + Triplay + Ochepovsky Project

Jazz Open Ostrava 2022 – The Brand New Heavies + Triplay + Ochepovsky Project

Slezskoostravský hrad
Slezská Ostrava
23.06.202218:00 hod.
Informace o ceně: 590,- 400,- (student, senior, ZTP) 790,- VIP

Kapely Triplay, Ochepovsky Project a The Brand New Heavies vystoupí v rámci festivalu „Jazz Open Ostrava 2022“.

Nejvýznamnější jazzová akce v kraji otevře v červnu festivalovou sezónu! Po Groove Jamu a dvou koncertech v Docku vyvrcholí Jazz Open Ostrava show na Slezkoostravském hradě. Těšit se můžete na český objev Triplay, oblíbený Ochepovsky Project s tureckou zpěvačkou a legendární The Brand New Heavies z Anglie.

TRIPLAY
Zvuk tohoto uskupení je vnímán jako
originální nadžánrová fúze, jejíž repertoár je tvořen převážně autorskými skladbami všech členů. Po studiích na prestižních uměleckých univerzitách se tito muzikanti stali vyhledávanými sidemany a zároveň jsou leadery svých vlastních uskupení.
 
Jan Uvira – keyboards
Kryštof Tomeček – kytara
Marek Urbánek – bicí
 
OCHEPOVSKY PROJECT
Igor Ochepovsky je kritikou i publikem oceňovaný skladatel, kytarista a producent, který spolupracuje s
významnými umělci české i slovenské alternativní a popové scény (např. Ewa Farná, David Koller, Lenka Dusilová, 7krát3, Vesna, Klára Vytisková nebo Kristína Mihaľová). Je autorem hudby pro divadlo, film i počítačové hry a vyhledávaným lektorem hudební produkce.
Ochepovsky Project se od svého vzniku v roce 2016 zapsal mezi to nejzajímavější, co česká jazzová a alternativní scéna nabízí a úspěchy slaví také na zahraničních pódiích.
 
ILÆY – zpěv
Igor Ochepovsky – kytara
Šimon Marek – cello
Miroslav Hloucal – trumpeta
Petr Kalfus – saxofon, klarinet
Jan Aleš – klávesové nástroje
Ondřej Hauser – baskytara
Michal “Kolouch” Daněk – bicí
 
THE BRAND NEW HEAVIES
Průkopníci londýnské acid-jazzové scény, kteří od roku 1985 baví své fanoušky na obou stranách Atlantiku, kam je na špičky hitparád vystřelily už jejich první nahrávky.
Kapela vznikla díky dlouholetému přátelství dvou zásadních osobností – kytaristy Simona Bartholomewa a basisty Andrewa Levyho – kteří se svou tvorbou pro TBNH zásadně zapsali do historie acid jazzu, soulu a funku. Zejména alba Trunk Funk, We Don’t Stop, Get Used To It, Dunk Your Trunk nebo Sweet Freaks se těšila vyjímečné pozornosti u fanoušků, kritiků, ale také mezi hudebními kolegy. Mezi obdivovatele TBNH patří takové legendy jako Stevie Wonder nebo Mark Ronson (producent, který natočil zásadní desky s Amy Winehouse, Paulem McCartneym, Bruno Marsem, Kendrickem Lamarem, Adele a mnoha dalšími).
TBNH se na Jazz Open Ostrava objeví v ČR poprvé po 13 letech s novým albem “TBNH”, úžasnou frontmankou Angelou Ricci a groovem, který vás zvedne ze židlí. Tento comeback má daleko do vyčpělých pokusů o návraty. Lístky na festivaly a koncerty s TBNH po Evropě mizí závratným tempem. Zcela „funkamentální” záležitost pro všechny fanoušky acid jazzu, soulu a funku!