Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Kyla Brox

Kyla Brox

Klub Parník - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
30.09.202019:00 hod.
Informace o ceně: 150,-

Soulová královna z Manchesteru, Kyla Brox, v rámci svého evropského turné vystoupí v klubu Parník.

Vítězka evropské Blues Challenge 2019! Na repertoáru koncertu budou jak známé soulové a bluesové písně, tak vlastní skladby v originálních aranžích.
Kyla Brox má nepochybně jedinečný hlas. Hluboké melodické tóny se Vám dostanou až do morku kostí a společně s brilantním hudebním doprovodem Vám připraví nepopsatelný zážitek. Poprvé se vyhoupla na pódium ve 12 letech právě s otcovou kapelou Victor Brox Blues Train v legendárním manchesterském klubu Band On The Wall. Po jejím spontánním vystoupení se brzy stala dalším členem kapely. Koncerty navíc okořenila hrou na flétnu, v bluesu něčím naprosto výjimečným.
V roce 2000 pak společně vyrazili na tour po Austrálii, kde si zahráli v nespočetném množství klubů, na festivalech, kde pomalu dospěla v tu famózní zpěvačku, jak ji známe dnes. Zpátky v Manchesteru se rozhodla společně s baskytaristou Dannym Blomeleym založit svojí vlastní kapelu – Kyla Brox Band. Do dnešního dne vydali sedm úspěšných desek a stali se unikátním zjevem britské hudební scény.