Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Lord Of The Rings in Concert 2024

Lord Of The Rings in Concert 2024

Gong
Ostrava
14.02.202419:00 hod.
Informace o ceně: 790,- / 990,- / 1190,- / 1390,- / 1590,- / 1790,-

Legendární a fantastický svět hobitů a elfů ožívá díky hudebně-vizuálnímu představení v podání orchestru Lords of The Sound.

Dvouhodinový velkolepý koncert za účasti symfonického orchestru, sboru a sólistů. Od veselých melodií hobitů až po hrozivé zvuky Mordoru, přes nádherné lyrické písně elfů – Oscarem oceněná hudba Howarda Shorea napsaná pro slavnou filmovou trilogii „Pán prstenů“ zazní s novou naléhavostí a znovu vytvoří nezapomenutelnou atmosféru Středozemí.

John Ronald Reuel Tolkien se proslavil po celém světě svým románovým cyklem „Pán prstenů“.

Celý svůj život věnoval „kronice“ své fiktivní říše Středozemě.

Svým nepřekonatelným dílem inspiroval skladatele Howarda Shorea k vytvoření hudebního mistrovského díla, které si vysloužilo nejvyšší hodnocení hudebních kritiků a má miliony obdivovatelů po celém světě.

Orchestr Lords of the Sound je dlouholetým ctitelem epických hudebních témat a neustále přináší radost evropskému publiku jasnými a nezapomenutelnými koncerty, včetně hudby slavných filmových skladatelů, jako jsou Hans Zimmer, Ramin Javadi, Klaus Badelt, James Howard a další.

„Nastal okamžik, kdy vám s potěšením představujeme hudební příběh „Lord of the Rings in Concert“. Těšíme se na vás na živém koncertu nejslavnější ságy světa!“

Celková délka koncertního programu je přibližně 2 h 30 min včetně 20 minutové přestávky.