Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Lucie v opeře tour 2021

Lucie v opeře tour 2021

Ostravar Aréna
Ostrava-Zábřeh
27.09.202120:00 hod.
Informace o ceně: 2290,- / 1990,- / 1790,- / 1590,- sezení plocha1890,- / 1490,- / 1190,- sezení tribuny

Výjimečné koncertní turné skupiny Lucie objede v roce 2021 Českou republiku

Kapela Lucie kvůli přetrvávající koronavirové krizi a omezením pro kulturní akce ve vnitřních prostorách přesouvá své podzimní halové turné se symfonickým orchestrem „Lucie v opeře tour“ na rok 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín, který bude upřesněn v příštích týdnech.

Prodej v síti t-portal dočasně přerušen, obnoven bude po uveřejnění nového termínu koncertu.

Podzim 2021 bude pro fanoušky skupiny Lucie vrcholem hudební sezóny! Lucie vyráží na halové turné po České republice s novým programem s exkluzivní hudební aranží v doprovodu symfonického orchestru, pěveckého sboru a s organicky efektní dynamickou scénou.

Členové skupiny Lucie se shodují, že jednou z největších a nejnáročnějších inovací byla příprava samotné organicky dynamické scény, která využívá nejnovější technologie z oblasti zvuku i vizuálních efektů a zároveň osvědčené divadelní principy: „Na scéně, kterou chceme fanouškům představit, jsme pracovali bezmála rok. Práce to byla náročná, ale krásná a věříme, že to bude stát za to. Je to pro nás speciální projekt, proto chceme, aby i naši fanoušci z něj měli výjimečný zážitek” zdůrazňují členové skupiny.

I hudebně bude turné naprosto přelomové – Lucie se spojila s dirigentem Kryštofem Markem, držitelem Českého lva za hudbu k filmu Masaryk, který vytvořil nové symfonické aranžmá pro celý program této show. V kombinaci kompletního obsazení skupiny, Filharmonie Hradce Králové a pěveckého sboru se tak na fanoušky chystá téměř dvouhodinový průřez celou tvorbou Lucie tak, jak ho ještě nezažili.

„Letošek byl pro všechny velmi těžký. Nám ale mimo jiné rok 2020 ukázal, že bez kultury to prostě nejde. Jako by nám chyběl kus naší duše, možnost sebevyjádření, svoboda, a to nejen ta umělecká, kterou bychom si měli bezpodmínečně chránit. O to víc se těšíme, že se v roce 2021 zase vrátíme na pódium a znovu se svými fanoušky zažijeme tu ohromnou energii, která při živém vystoupení vzniká. To je zážitek, který nejde ničím nahradit,” shoduje se celá skupina Lucie.

Jako první se nové turné představí 27.9.2021 v ostravské OSTRAVAR Areně, následují show v Brně v DRFG areně 8.10., v pardubické enteria Areně 12.10. a vyvrcholí v pražské O2 areně 20.10.2021.