Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce LUFT 2024 – Nivva & Explicit Sound

LUFT 2024 – Nivva & Explicit Sound

Provoz Hlubina
Ostrava
24.05.202420:00 hod.

Pátý ročník audiovizuálního festivalu LUFT vypukne již v pátek 24. května, po zahajovací vernisáži (18.00) vás čekají vystoupení neexistující zpěvačky Nivvy a brněnského elektronického kolektivu Explicit.

Nivva

Od všech ostatních umělců působících na české hudební scéně se zpěvačka NIVVA odlišuje tím, že neexistuje, jde totiž o virtuální projekt. Introvertní zpěvačka, skladatelka a 3D grafička, která Nivvě propůjčila svůj hlas, přece jen mírně odhalila svou identitu tím, že se při vytváření grafické podoby Nivvy inspirovala svou vlastní tváří. Hudbě Nivvy pomohli na svět Ondřej Mikula (Aid Kid) a Jakub König (Kittchen).

Explicit Sound

Explicit Sound sídlí v Brně a je součástí Explicit Collective, která vytváří, podporuje a definuje mladou generaci raverů prostřednictvím parties, zvukového designu, oblečení a médií. Kolektiv v uplynulých letech uspořádal více než 30 akcí, uvedl na trh kolekci oblečení a vydal debutovou hudební kompilaci. Explicit Sound v současnosti tvoří zakládající členové DJ De, Vinfield a krabs. Jejich vystoupení jsou dynamickou směsí současného klubového zvuku. Trio založené v roce 2016 se odrazilo od svých kořenů a zamířilo ke směsi elektronické hudby. Jejich mixy se skládají z hladkých i záměrně rušivých mixů od Jersey Club, Baile Funk nebo Gqom až po Techno, Breaks, Trance nebo Gabber. Explicit Sound je známý svým úžasným výběrem zvuků a živelnými mixy, které rozproudí energii každé party.